Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 3. 1. 2012

Italský trestanec vyměnil kriminál za klášter

Italský trestanec utekl ze sicilského františkánského kláštera, kde si odpykával několikaměsíční trest za krádež. Přišel na policejní stanici, kde požádal, zda by raději než mezi františkány, nemohl jít do vězení, píše v úterý deník La Repubblica.

"Vězení je lepší, než být zavřený v klášteře s františkány," prohlásil rozhodně jednatřicetiletý David Catalano.

 

Z františkánského kláštera, kde slouží trest vězni odsouzeni za méně závažné zločiny, uprchl už podruhé. Poprvé to bylo 21. listopadu.


ČTĚTE TAKÉ:

Ztroskotaná loď u Itálie, tři imigranti utonuli

 

Tehdy se vydal rukou policistů, kteří mu nevyhověli a odvezli ho do jiného františkánského kláštera poblíž města Enna uprostřed Sicílie.

 

Tentokát Catalano, který byl odsouzen za krádež, utekl z kláštera Santa Maria degli Angeli v pondělí večer. "Nechci jít zpátky k františkánům," oznámil policistům. Ti nakonec po konzultaci se soudcem jeho žádosti vyhověli a poslali jej do vězení v nedaleké Nicosii.

 

Mnoho klášterů v Itálii nyní slouží jako azylové domy pro matky s dětmi, integrační střediska, nápravná zařízení pro mládež nebo pro dospělé, kteří spáchali méně závažné přestupky. Forma trestu připomíná domácí vězení.

 

 

kos tn.cz / Mediafax