Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 6. 7. 2010

Izraelští vojáci tančili v okupované části Palestiny

Zdroj: TV Nova

Izraelští vojáci předvedli na hlídce v Hebronu v okupované části palestinského území taneční číslo, které se dostalo na internetový portál Youtube.

Internetovou komunitu hlavně v Izraeli pobavili, své velitele už podstatně méně. Na videoklipu šest vojáků v plném polním vybavení prochází vylidněnou hebronskou ulicí.
 
Nejprve zní muslimská výzva k modlitbě a poté, co se objeví hit Tik Tok americké zpěvačky Keshy, začnou i vojáci víceméně zdařile provádět své kreace.
 
Videozáznam pod názvem "Padesátý prapor rozhýbává Hebron" vyvolal o víkendu v izraelských společenských sítích velký rozruch a hlavně pobavení. I když jeho původce jej posléze stáhl z oběhu, stihlo ho několik lidí nahrát a vyslat do světa prostřednictvím celosvětové sítě Youtube.
 
Tam už se ale objevují i spíše kritické reakce zejména ze strany Arabů, například "Je snadné se smát za okupace, když jsme těmi utlačovateli".
 
Hebron leží na západním břehu Jordánu a žije v něm více než 160.000 Palestinců. Část města je nicméně pod kontrolou armády, protože v jeho zdech žije také 600 židovských osadníků.

tn.cz / ČTK