Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.3. 2011 11:46

Japoncům hrozí APOKALYPSA! RADIACE, TSUNAMI, …

Japonsko patří k nejrozvinutějším zemím na světě. Teď ale čelí nejhorší krizi po druhé světové válce. Zemi hrozí další katastrofy.

Společnost Tokyo Eletric Power (TEPCO) ve středu evakuovala z jaderné elektrárny Fukušima 1, kterou poškodilo páteční mohutné zemětřesení, zbytek svých zaměstnanců. Šlo o dočasné opatření, k němuž TEPCO donutila zvýšená úroveň radiace v elektrárně a jejím okolí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

ČTĚTE TAKÉ:
LIVE Z JAPONSKA! Radioaktivita se dostala DO PITNÉ VODY!


"Kolem 10:40 (02:40 SEČ) jsme nařídili evakuaci zaměstnanců kvůli údajům o zvýšené radioaktivitě u brány jaderné elektrárny," oznámila japonská agentura pro jadernou bezpečnost.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.


Hodnoty radioaktivity však krátce poté začaly klesat a zaměstnancům elektrárny bylo podle agentury Reuters povoleno vrátit se do areálu. Nad jadernou elektrárnou létaly dva vrtulníky, které se vodou pokoušely zabránit nejhoršímu. Těžce zkoušené zemi nepomohlo v noci na středu ani další zemětřesení, tentokrát o síle 6,0 stupně Richterovy škály.


Podívejte se na video:

 

Zdroj: APTNEvropané už se připravují, že přijmou Japonce postižené smrtící radiací. Na 500 transplantačních evropských zdravotnických zařízení plánuje, že přijme ty, které by zasáhla jaderná pohroma. Podle francouzských energetiků jsou pfoblémy ve Fukušimě druhou nejhorší katastrofou v dějinách jaderných elektráren.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.Kouř nad Fukušimou

Mluvčí japonské vlády Jukio Edano uvedl, že nejpravděpodobnější příčinou náhlého krátkodobého nárůstu radioaktivity byly emise z kontajmentu jednoho z šesti reaktorů elektrárny. To však zatím oficiálně potvrzeno nebylo.

Ve středu propukl požár ve čtvrtém patře budovy se čtvrtým reaktorem. Po půl hodině ale oheň zhasl. Nad elektrárnou se nicméně krátce poté znovu objevil bílý kouř.

Ve čtvrtém bloku hořelo už o den dříve.

Fukušimu 1, která se nachází na severozápadě Japonska, poškodilo mohutné páteční zemětřesení a následná vlna tsunami. Za poslední dny explodoval vodík v budovách prvního a třetího reaktoru. V úterý navíc nastaly exploze u druhého a čtvrtého reaktoru.

Ve středu do Japonska dorazí osmičlenná skupina odborníků z americké Jaderné regulační komise, která má Japoncům pomoct se stabilizací krizové situace ve Fukušimě.

ora tn.cz / Mediafax

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

16.3. | 12:55 Filip
0
Do japonska peníze posílat nebudu, podle záběrů BBC mají všichni Japonci před ...
23.9. | 08:48 solnareduard
-1
Je mi líto dětí a lidí kteří se nemohou bránit,proto že na postech velvyslanců ...
17.11. | 08:15 solnareduard
0
Náhlasit nevhodný komentář
Až se to stane, nemuže nikdo říci že jsem Vám nenabízel pomoc přežít a univerzální záchranný systém.Každý tvor na této zemi stavý pud sebezáchovy na první místo mimi Vás Japonci a USA
23.9. | 08:48 solnareduard
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Je mi líto dětí a lidí kteří se nemohou bránit,proto že na postech velvyslanců mají cyniky kteří nehájí zájmy národa.Má nabídka stále trvá:tvůrce univerzálního záchranného systému proti následkům přírodou a lidmi způsobené katastrofy.Lze přežít vlnu tsunami 100 m,tornádo a podobné stupnice F 5 atd.
16.3. | 20:49 solnareduard
0
Náhlasit nevhodný komentář
Kardinální chyba -smrt neviných,nezájem univerzity v Kjotě o systém ochrany proti tsunami tel: 420 723 731 197
16.3. | 14:50 apleee
0
Náhlasit nevhodný komentář
pro mx518zjaro,taky mají všichni konto v zahraničí.Jste hlupák.
16.3. | 12:55 Filip
0
Náhlasit nevhodný komentář
Do japonska peníze posílat nebudu, podle záběrů BBC mají všichni Japonci před barákem jachtu a na ní několik aut