Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.4. 2011 15:05

JAPONSKO NA DNĚ! Další zemětřesení! Znovu hrozí TSUNAMI!

Zemětřesení o síle 7,1 stupně Richterovy škály zasáhlo v pondělí východ japonského ostrova Honšú.

Zemětřesení oblast zasáhlo v 10:16 hodin SELČ. Podle Japonského meteorologického úřadu (JMA) dosahovalo magnituda 7,1. Tuto hodnotu udávala i Americká geologická služba (USGS), která však později údaj snížila na 6,6.

Hypocentrum zemětřesení naměřili seismologové v hloubce 10 kilometrů nedaleko obce Kawabe a 38 kilometrů od města Iwaki, které po něm hlásí požár a sesuvy půdy.

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

 

Otřesy byly cítit i v hlavním městě Tokiu, kde se opět chvěly budovy.


Úřady po úderu zemětřesení vydaly varování před dvoumetrovou tsunami, která měla zasáhnout prefektury Fukušima a Ibaraki. Později toto varování odvolaly. Pobřeží podle Sky News nakonec zasáhla vlna, která dosahovala výšky jednoho metru.

 

 

Čtvrtý blok poškozené jaderné elektrárny Fukušima 1 byl po zemětřesení evakuován. Její provozovatel, společnost Tokyo Electric Power (TEPCO), následně oznámila, otřesy způsobily problémy s dodávkami elektřiny v prvním, druhém a třetím bloku, uvedla televize NHK.

 

Elektřinu využívali technici k pumpování vody do reaktorů se zničeným chlazením. Asi po 50 minutách byly dodávky obnoveny.

 

Silné zemětřesení zasáhlo východ Honšú v den, kdy si Japonsko připomíná březnovou sérii mohutných otřesů a následnou obří tsunami. Zemětřesení si vyžádalo přes 13 tisíc potvrzených obětí. Tento počet se ještě zvýší, protože se stále pohřešuje 14 608 lidí.

tn.cz / Mediafax

Diskuze

11.4. | 16:51 marienka2
0
Náhlasit nevhodný komentář
To je trest za ty zabité velryby, které prý loví k vědeckým účelům. Leda zlatý voči. Velrybí maso je u nich velmi oblíbené. Příroda se jim ale pomstila dost krutě, už by to mohlo stačit.
11.4. | 15:18 daniel bures
0
Náhlasit nevhodný komentář
to maj za to jak se chovaj k přírodě oni....
11.4. | 12:15 jan pokorny
0
Náhlasit nevhodný komentář
blyži se 2012 konec sveta
11.4. | 11:44 rickczsum
0
Náhlasit nevhodný komentář
Tady je důkaz, že globální oteplování neexistuje, zdroje planety jsou nevyčerpatelné a lze si brát i to, co neni nezbytně nutné. Jsou to jen výmysly ekologů...
11.4. | 10:54 mv-110
0
Náhlasit nevhodný komentář
Chudáci Japonci.Co je ještě čeká?Už by to mohlo přestat.