Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.1. 2015 14:08
Spekulace sílí

Je Fidel Castro po smrti? Bude na Kubě další revoluce?

Zdroj: TV Nova

Ve čtvrtek to byl přesně rok, co se na veřejnosti naposledy objevil revolucionář a bývalý kubánský prezident Fidel Castro. Velmi tak zesílila šeptanda, že je Castro po smrti a jeho rodina to prostě tají!

A v pátek odpoledne se dozvíme, zda jsou tyto drby pravdivé. V Havaně se totiž uskuteční velká tisková konference, kam jsou zváni všichni novináři, téma setkání ovšem zůstává zahalené tajemstvím.


Castrovu smrt předpovídají i exulanti z USA, kteří mají na Kubě stále dobré kontakty. Podle Latin American Herald Tribune v uplynulých dnech výrazně vzrostlo napětí mezi Castrovou rodinou a špičkami kubánské armády.


Dá se tak předpokládat, že se případní Fidelovi "pohrobci" už začali přetahovat o moc a řeší, kdo si utrhne největší kus pomyslného koláče. Latinskoamerický portál rovněž připomněl, že je velmi zvláštní že Fidel Castro nijak nekomentoval obnovení diplomatických styků mezi Kubou a USA.


Fidel Castro se narodil v roce 1926, vlády na Kubě se ujal v roce 1959 poté, co svrhnul režim generála Batisty. Ostrovní zemi vedl od té doby nepřetržitě až do roku 2006, kdy ho vážná nemoc donutila předat otěže o pět let mladšímu bratrovi Raúlovi.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Herec Leoš Noha drží protestní hladovku. Kvůli komunistům!

pez TN.cz
Reklama