Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.1. 2015 14:08
Spekulace sílí

Je Fidel Castro po smrti? Bude na Kubě další revoluce?

Zdroj: TV Nova

Ve čtvrtek to byl přesně rok, co se na veřejnosti naposledy objevil revolucionář a bývalý kubánský prezident Fidel Castro. Velmi tak zesílila šeptanda, že je Castro po smrti a jeho rodina to prostě tají!

A v pátek odpoledne se dozvíme, zda jsou tyto drby pravdivé. V Havaně se totiž uskuteční velká tisková konference, kam jsou zváni všichni novináři, téma setkání ovšem zůstává zahalené tajemstvím.


Castrovu smrt předpovídají i exulanti z USA, kteří mají na Kubě stále dobré kontakty. Podle Latin American Herald Tribune v uplynulých dnech výrazně vzrostlo napětí mezi Castrovou rodinou a špičkami kubánské armády.


Dá se tak předpokládat, že se případní Fidelovi "pohrobci" už začali přetahovat o moc a řeší, kdo si utrhne největší kus pomyslného koláče. Latinskoamerický portál rovněž připomněl, že je velmi zvláštní že Fidel Castro nijak nekomentoval obnovení diplomatických styků mezi Kubou a USA.


Fidel Castro se narodil v roce 1926, vlády na Kubě se ujal v roce 1959 poté, co svrhnul režim generála Batisty. Ostrovní zemi vedl od té doby nepřetržitě až do roku 2006, kdy ho vážná nemoc donutila předat otěže o pět let mladšímu bratrovi Raúlovi.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Herec Leoš Noha drží protestní hladovku. Kvůli komunistům!

pez TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

9.1. | 19:06 satanastatanas
2
Sranda ..Kolikrat uz Amici Fidela "pohrbili" a on zatim prezil 10 ...
9.1. | 18:55 nototo62
0
no pokud jsi příjdou půjčit socky co nemaj na kauci a pak ještě auto zničí ...
10.1. | 17:16 sigr
2
Náhlasit nevhodný komentář
Revoluci na Kubu pojede opět udělat český ex-politik Ivan Pilip.? Jako tam jel v 90-tých letech rozvracet systém. :)))
9.1. | 20:33 amperek50
1
Náhlasit nevhodný komentář
To se divim ze to Borhyova s Korantengem jeste nevypatrali ty vedi vsechno
9.1. | 19:09 hondarr6
1
Náhlasit nevhodný komentář
Nototo62 to prase a socku popisujes sebe?? Kolik myslis ze stoji ix35 a pak jsem socka ty chudacku.
9.1. | 19:06 satanastatanas
2
Náhlasit nevhodný komentář
Sranda ..Kolikrat uz Amici Fidela "pohrbili" a on zatim prezil 10 jejich prezidentu..A konala se snad v USA nekdy potom obcanska valka? Natoz-Revoluce? JInak--Hondar--precti si posledni Autobild..Tam prave hodnoti tyhle nabidky, zkusebni jizdy u ruznych autohauzu..
9.1. | 18:55 nototo62
0
Náhlasit nevhodný komentář
no pokud jsi příjdou půjčit socky co nemaj na kauci a pak ještě auto zničí zašpiní jako kdyby v něm jezdilo stádo prasat tak se nedivím....jdi si koupit koktávku
9.1. | 17:43 hondarr6
1
Náhlasit nevhodný komentář
Sem to nepatri,ale podelim se, jak jsem dopadl u spolecnosti Hyundai co zadarmo pujcuji vuz i20,ix35. Kontaktovan jsem byl , az po mesici a jejich odpoved proc tak pozde byla ,ze pripravuji vuz na zimu, tak jsem se zasmal.Ptam se pana,jestli u teto pujcky zdarma neni nejakej figl a ono ejhle byl. ...