Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.9. 2012 14:51
video a galerie Objevilo se hrůzné video z Libye

"Ještě žije!" křičeli a vláčeli mrtvého amerického velvyslance po ulicích

Amerického velvyslance Cristophera Stevense zabili ozbrojenci při protestech v libyjském Benghází. Kvůli videu zesměšňujícímu Mohameda. Radikálové ho vláčeli po ulicích, lékařům už se ho zachránit nepodařilo. Nyní z Libye přišlo hrůzné video.

Extrémisté kvůli videu zaútočili podomácku vyrobenými raketami na americkou ambasádu a zapálili ji. Při útoku zahynuli kromě dvaapadesátiletého kariérního diplomata Stevense ještě další tři zaměstnanci diplomatické mise, mnoho dalších utrpělo zranění.
 

Christopher Stevens zemřel jen tři měsíce poté, co byl v Libyi jmenován velvyslancem. Zahynul při pokusu opustit napadený konzulát. Nadýchal se kouře a udusil se. Libyjci jeho tělo vytáhli z budovy a vláčeli ho po ulicích. Lékaři v nemocnici se ho snažili přes hodinu a půl oživit, ale marně.

 

Když velvyslance lidé vytáhli z budovy, nemohli se dohodnout, jestli ještě žije, nebo ne. Někdo na videu křičí: "Přísahám, že je mrtvý." Jiní namítají ."Ne, ještě žije. Vyneste ho ven. Ještě žije!".

 

15

Velvyslanec Christopher Stevens

Zdroj: YouTube.com

Christopher Stevens - 3

Hodnocení:

 

Protesty kvůli dvouhodinovému filmu Nevinnost muslimů, který představuje Mohameda jako podvodníka, sukničkáře a blázna, zesměšňuje ho a zachycuje při sexu, vypukly i u americké ambasády v egyptské Káhiře, kde se shromáždilo na 3 000 demonstrantů.

 

 

 

hel TN.cz