Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 11. 6. 2014
živel řádil

KATASTROFA OBRAZEM: V Německu bouřky způsobily ZÁPLAVY, žene se to sem!

Zdroj: Enex

Další vlna bouří v Německu způsobila v noci na dnešek záplavy ve spolkových zemích Hesensko a Dolní Sasko. Severní Porýní-Vestfálsko, přes které se bouře přehnaly v úterý, se stále vypořádává s jejich následky. Mračna se přesouvají k našim hranicím.

V Severním Porýní-Vestfálsku dnes zůstaly zavřené desítky škol a přerušené je i páteřní železniční spojení mezi Kolínem nad Rýnem a Düsseldorfem. Meteorologové očekávají, že dnes bouře zasáhnou také střední a východní část země, zároveň se bouřky ženou do Česka.
 

V hesenském Kasselu přívalové deště způsobily záplavy a záchranáři kvůli nim museli evakuovat jednu z nemocnic a pečovatelský ústav. Zaplaveny byly také desítky sklepů. Značná část dvousettisícového města se kvůli bouři ocitla bez proudu.
 

V Dolním Sasku byla krátkodobě zaplavena dálnice A7, při dopravních nehodách ale nikdo o život nepřišel. Záchranáři hlásí desítky polámaných stromů, které se zřítily na domy nebo na zaparkovaná auta. Podle televize N24 hasiči v jižní části Dolního Saska od půlnoci do časných ranních hodin zasahovali na více než 250 místech.

 

 

Dálnice v Severním Porýní-Vestfálsku se podařilo vyklidit a podle místních úřadů by měly být plně sjízdné. Na mnoha místech se ale stále tvoří zácpy. Podle deníku Bild byla na dálnici A40 mezi Duisburgem a Dortmundem dnes ráno čtyřicetikilometrová kolona, doprava stála i na dalších místech.

 

110

Blesky nad Německem

Zdroj: Isifa/ EPA

Blesky nad Německem - 4

Hodnocení:


 

V Düsseldorfu zůstaly dnes uzavřeny tři desítky škol a školek. Úřady to zdůvodňují obavami o bezpečnost žáků na cestě do školy, protože na mnoha místech i dnes leží polámané stromy a není vyloučeno, že se další ještě zřítí. Některé z uzavřených školních budov také poničily bouře.
 

Meteorologové varují, že dnes bouře zasáhnou i další části Německa. Ze západu by se měly během dne přesouvat směrem k českým a polským hranicím.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Fotky, které berou dech: Přírodní katastrofy, lidská bída, ale i naprosté štěstí

Katastrofa u Venduly Svobodové: Povodeň jí poničila vilu i dům!
 

hel TN.cz