Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 23. 9. 2012
Brutální teenageři

Kluci (13) sekerou zavraždili prababičku, pak šli klidně na pizzu

Brutální vrazi
Zdroj: oficiální zdroj
Dva mladíci ubili prababičku jednoho z nich sekerou.

Hrůzostrašný a chladnokrevný zločin otřásl USA. Dva třináctiletí chlapci sekerou umlátili prababičku, ukradli jí cennosti, a pak s klidem jejím atuem odjeli na pizzu.

Strašný příběh se odehrál v městečku Sheboygan Falls v americkém Wisconsinu. Třináctiletý chlapec byl obžalován spolu se stejně starým kamarádem, že svou prababičku zabil sekerou a kladivem. Následně pak osmasedmdesátiletou nebožku okradli o šperky a drobné peníze. Chovali se jako otrlí zločinci. S autem zavražděné pak odjeli k místnímu nákupnímu centru, kde si došli na pizzu.

 

Chladnokrevnost s jakou vraždu spáchali šokovala i otrlé vyšetřovatele. Chovali se jako zkušení zločinci.

 

Podle údajů police je k prababičce dovezla matka kamarádů. Vražedné nástroje si už vezli s sebou. Skrývali je pod oblečením. Při výslechu to jeden z nich prozradil policii. Do domu staré dámy se pak mladíci dostali nezamčenými dveřmi.

 

Když je prababička objevila, chtěla zavolat jeho matce. Jen se otočila, udeřili ji oba topůrkem, a pak ji ještě bili na zemi. Ona se snažila krýt si hlavu, prosila je ať přestanou. Pak ji druhý chlapec dvakrát praštil kladivem.

 

Bezvládné tělo stařenky chtěli naložit do jejího auta, ale to se jim nepodařilo. Tělo nechali v garáži, kde ji o dva dny později našla v kaluži krve její dcera.

 

Po vraždě mladíci prohledali dům, ukradli šperky a kabelku a odjeli do nákupního centra. Tam nechali stát auto. Zakoupili čisticí prostředky a auto zbavili všech svých otisků. Klíče a šperky zanechali na zadním sedadle, tak aby byly velmi dobře viditelné. Jejich úmysl byl jasný – doufali, že nezamčené auto někdo ukradne a policie si bude myslet, že starou paní zabil on.

 

 

S ohledem na krutost a chladnokrevnost obou chlapců navrhl státní zástupce, aby oba mladíci byli souzeni jako dospělí. S tím nesouhlasí jejich právní zástupce, který chce, aby byli souzeni jako děti. Je tam totiž významný rozdíl v trestech. V prvním případě jim hrozí doživotí, ve druhém případě by z vězení vyšli nejpozději po 25 letech.
 

tn.cz / muf