Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 14. 7. 2012
Kočičí hrdina

Kočka zachránila život své majitelce, která měla hypoglykemický záchvat

Charley je za svůj hrdinský čin v Británii nominovaná na národní cenu. Když její panička, která trpí cukrovkou, dostala hypoglykemický záchvat, probudila jejího manžela. Zachránila jí tím život.

Susan March-Armstrongová dostala uprostřed noci v koupelně silný hypoglykemický záchvat. Zkolabovala a upadla do bezvědomí.

 

Tříletá kočička vycítila, že něco je špatně. Vyskočila na postel jejího manžela, lízala mu obličej a škrábala ho drápky, dokud ho neprobudila. Potom ho zavedla do koupelny, kde na zemi ležela Armstrongová. Její manžel jí okamžitě dal glukózovou injekci, která jí zachránila život.

 

"Je úplně úžasná. Slyšíte o psech, kteří udělali podobné věci, ale nikdy ne kočky," říká vděčná žena. "Vůbec si nepamatuji, co se stalo potom, co jsem vešla do koupelny. Když jsem přišla k vědomí, Charley a manžel byli vedle a kočička vrněla."

 

"Kevin mi vysvětlil, jak ho kočička probudila. Celou dobu se prý ode mě nehnula. Nebýt Charley, tak bych zemřela, nebo minimálně skončila v nemocnici. Je to velmi starostlivá kočička, takže mě nepřekvapuje, že o mě měla strach. Od začátku máme spolu zvláštní pouto," vysvětlila Armstrongová.

 

[IMAGEBOX_980345]Pes hlídal celou noc novorozeně, zachránil mu život
[IMAGEBOX_980345]

 

"Charles pocházela z vrhu koťat kamarádky. Nejdříve si ji vzal jiný majitel, ale vrátil ji zpátky, protože nejedla. Byla tak malinkatá, že nevěděla, jak se sama krmit. Vzala jsem si ji a krmila jsem ji, dokud se to sama nenaučila. Zachránila jsem jí tím život a teď mi to oplatila. Jsem na ní tak hrdá, je to můj malý hrdina," dodala Susan.

 

A jako hrdinu ji vnímá celá Británie. Byla nominována na cenu Cat Protection League's Hero Cat, která se uděluje kočkám za hrdinský čin. Susan se v srpnu zúčastní ceremonie v londýnském hotelu Savoy.
 

tn.cz / anš
Reklama