Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.10. 2010 13:53

Studenti urazili učitelku na facebooku! Vyhazov ze školy!

Šestnáct studentů dočasně vyloučila prestižní indická střední škola za to, že na internetové sociální síti Facebook zveřejnili "drzé a urážlivé" poznámky na adresu učitelky matematiky.

Informoval o tom zpravodajský server BBC News.

Aféru odstartoval student školy Vivek High School ve městě Čandígarh, kterého učitelka rozčílila špatnými známkami. Na Facebooku proto založil vlákno, v němž zveřejnil výsledek svého testu spolu s nelichotivými poznámkami na adresu učitelky. Postupně se k němu přidali další žáci školy, kteří si chtěli vylít zlost.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Největší výpadek Facebooku v dějinách postihl miliony lidíUčitelka v šoku


Vlákno o týden později náhodou objevila jedna z učitelek ústavu a "šokovaná tím, co se dočetla", všechno nahlásila vedení školy. "Nemůžeme tolerovat nedisciplinovanost a především neúctu vůči kterémukoli učiteli," řekl ředitel školy, který 16 studentů potrestal tříměsíčním vyloučením. "Zveřejněné poznámky nebyly jen negativní, ale také drzé, urážlivé a obscénní," dodal.

Vyloučení studenti si stěžují, že vedení školy porušilo jejich soukromí a právo na svobodu projevu. "Škole nic není do našeho soukromého nebo online života," řekla místním novinám jedna z vyloučených studentek.

Většina rodičů souhlasí s tím, že děti musejí respektovat své učitele. Dodávají nicméně, že tříměsíční vyloučení je příliš přísný trest, zvláště pak v posledním roce studia.

Facebook má v Indii téměř 12 milionů uživatelů a tento server je zvláště oblíbený mezi mladými Indy žijícími v městech.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / ČTK
Reklama