Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 9. 9. 2010

Korán nespálím, když mě o to požádá Obama, vzkázal pastor Jones

Floridský pastor Terry Jones je ochoten vzdát se úmyslu pálit korán, pokud ho o to požádá prezident Barack Obama.

Pastor evangelické sekty chce spálit korán při vzpomínkové akci k 11. září 2001.

 

Jones řekl v rozhovoru pro USA Today, že pokud by jej přímo kontaktoval některý z představitelů Obamovy vlády, jeho padesátičlenná sekta Dove World Outreach Center by zvážila sobotní „mezinárodní den pálení koránu“ plánovaný u příležitosti výročí útoků z 11. září.

 

ČTĚTE TAKÉ:
Americká církev se postavila proti pálení koránu a protimuslimským náladám

Americká velvyslanectví se připravují na útoky kvůli pálení koránu


 

 

„Jistě bychom o tom přemýšleli,“ řekl Jones. „Uvažujeme o tom i nyní. Nemyslím si, že telefonát od nich bychom ignorovali,“ poznamenal.

 

Obama již vyzval Jonese, aby svou akci odvolal.

 

„Je to zlatý důl pro verbíře Al-Káidy," řekl o jeho Jonesově záměru prezident Obama. "Může to vést k vážným násilím na místech jako je Pákistán nebo Afghánistán. Může kvůli tomu vzrůst počet jedinců ochotných se odpálit v amerických nebo evropských městech,“ varoval.

 

PODÍVEJTE SE NA REAKCE NA OHLÁŠENÉ PÁLENÍ KORÁNU:

 

Terry Jones je autorem knihy "Islám pochází od ďábla" (Islam is of the Devil). Jeho akce se chce zúčastnit nejméně 200 lidí, proti nimž policie nebude moci zasáhnout do chvíle, než začnou korán skutečně pálit. Církev tvrdí, že svou akcí chce "varovat před ideologií islámu, kterou nenávidíme, protože je nenávistná".

 

V reakci na akci se očekává vlna protestů nejen v muslimském světě, ale také mezi muslimy žijícími ve Spojených státech a v Evropě. Na útoky a demonstrace se připravují rovněž americké ambasády po celém světě.

Mediafax
Reklama