Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 28.8. 2010 14:56

Krejčíř: Češi mi chtějí přišít vraždu striptýzového magnáta

Uprchlý český podnikatel Radovan Krejčíř tvrdí, že české úřady se snaží přemluvit vraha majitele sítě striptýzových klubů Emmanuela "Lollyho" Jacksona, aby Krejčíře do této vraždy namočil.

Informují o tom v sobotu jihoafrické servery Newstime a News24.

Emmanuela Jacksona údajně zabil muž kyperského původu Georgianos Louka, který vystupuje pod falešným jménem George Smith. Louka alias Smith, který se nyní před spravedlností ukrývá na ostrově Kypr, a Krejčíř se znají.

 

PODÍVEJTE SE na reportáž o vraždě majitelé striptýzového baru

 


Český podnikatel podle serveru Newstime tvrdí, že Smith ho každý den pravidelně o všem informuje a někdy mu volá až 20krát denně. "George Smith je na živu a žije na Kypru," řekl Krejčíř. "Jdou fámy, že jsem ho zabil, že jsem ho poslal do přehrady Vaal. Není to pravda," dodal Krejčíř.

Krejčíř také uvedl, že vlastní Smithovo místopřísežné prohlášení, v němž má Smith od prokuratury dostat příslib imunity a 15 tisíc eur (374 tisíc korun) za to, že "podepíše prohlášení, podle něhož Radovan zabil Lollyho Jacksona nebo Smithe poslal, aby Lollyho Jacksona zabil".

Prý to má pomoci k vydání do Česka

"Chtějí to prohlášení použít proti mně, abych byl vydán," řekl Krejčíř.

"Nechci se zaplést do žádné srandy. Musí mít nahrané všechny moje vzkazy a hovory. Nic neskrývám," pokračoval Krejčíř. Smith má podle něj problémy s alkoholem i drogami, a protože je každý večer opilý nebo pod drogami, určitě by něco v telefonu vyžvanil.

 

Podle Krejčíře Smith odmítá mluvit o tom, proč údajně Jacksona zastřelil. Oba muži ale spolu měli bouřlivý vztah a "spoustu dohod a tajných věcí". "Jeden týden byli nepřátelé, další týden byli přátelé," popsal Krejčíř Smithův a Jacksonův vztah.

 

Krajčíř také uvedl, že Jackson využíval Smithe jako svého zlého muže. Někdy ho poslal někoho potrestat, jindy zničit podnik v Kensingtonu obchodníka Michaela Kalymniose, který se zamiloval do jedné z Jacksonových ukrajinských striptérek.

 

"Vždy jsem říkal, že za Lollyho vraždou musí být peníze nebo ženské. Nemyslím si, že by v tom byla žena. Nevím, zda se George pokusil zabít Lollyho, nebo Lolly se snažil zabít George. Jen oni vědí, co se stalo, a naneštěstí Lolly už není naživu, aby nám to řekl. Nebyly tam žádné kamery, žádní svědci," dodal Krejčíř.

 

Krejčíř se se Smithem seznámil ve vazbě v Kempton Parku v roce 2007, když byl po příletu do Jihoafrické republiky zadržen policií. "George byl prvním člověkem, se kterým jsem se v Jižní Africe seznámil. Oba nás propustili zhruba ve stejný čas. Ukázal mi okolí a poradil mi, kde koupi dům," pokračoval Krejčíř.

Podle Krejčíře ale Smithovo nadměrné pití alkoholu a užívání drog vedlo k postupnému rozpadu jejich vztahu.

Právě Krejčířovo napojení na podsvětí i špičky africké policie, které mu měly napomáhat v nelegálních aktivitách, by mohlo vést k vydání Radovana Krejčíře do České republiky.

Minulý týden v pátek ale johannesburský soud vynesl rozhodnutí, podle něhož Krejčíř nemůže být zatčen policií, formálně vydán jinému státu ani deportován z Jihoafrické republiky, dokud soud s definitivní platností nerozhodne o jeho žádosti o politický azyl. To by se mělo stát v listopadu.

 

V pondělí prokuratura podá odvolání k soudu vyšší instance proti rozhodnutí johannesburského soudu.

 

Krejčíř, který je v Česku stíhán za majetkové a násilné trestné činy, policii utekl v červnu 2005 při domovní prohlídce ve vile v Černošicích. Jeho manželka pak i se synem odcestovala na zahraniční dovolenou, v Dubaji se s Krejčířem setkali a odletěli na Seychelské ostrovy. Všichni tři mají tamní občanství.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax