Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 26. 10. 2011

Krejčíře chce znovu vyslechnout policie! Kvůli nepovedené loupeži

Jihoafrická policie zatkla Jasona Dominguese, jednoho z lidí českého podnikatele Radovana Krejčíře, kvůli nepovedené loupeži v Pretorii. Policie v souvislosti s tímto případem po Krejčířovi pátrá, aby ho vyslechla, informuje ve středu server Eye Witness News.

Loupež se odehrála v neděli. Bývalý vyhazovač Domingues byl jedním ze skupiny, která zadržovala muže v obchodu s elektronikou v Pretorii. V následující přestřelce byl Domingues postřelen do ruky.

 

Policie oznámila, že vyšetřování ji dovedlo až Dominguesovi. "Našli jsme auto Toyota Hilux ve Fountains Valley s dírami od střel. Zkontrolovali jsme registraci, která nás zavedla do domu v Bryanstonu, kde byl muž zatčen," řekl policejní mluvčí Lungelo Dlamini.

 

Podle serveru Eye Witness News policie pátrá po Krejčířovi, aby ho v souvislosti se střelbou v Pretorii vyslechla.

 

O případu už v úterý agenturu Mediafax informoval jihoafrický zdroj, který si přál zůstat v anonymitě. Zdroj uvedl, že Domingues se pokusil na pokyn českého podnikatele někoho okrást. Policie chtěla Krejčíře zatknout. Ten ale zmizel a údajně se skrývá.

 

ČTĚTE TAKÉ:

KREJČÍŘ znal zavražděného právníka!

 

Domingues není pro jihoafrická média neznámý. V polovině května server Times Live informoval o Sonii Beekové, vdově po zavražděném podnikateli z Kapského Města, která Krejčíře obvinila, že po ní chce automobil a jeden milion randů (2,3 milionu korun). Jako vymahače Krejčíř poslal Dominguese.

 

Český podnikatel tehdy potvrdil, že Jasona Dominguese zná, ale nikdy mu neřekl, aby se s Beekovou spojil.

 

Radovan Krejčíř čelí v Jihoafrické republice obvinění z pojišťovacího podvodu v řádech milionů korun. Zatčen byl po několikadenním pátrání na konci března. Z vazby se dostal na kauci půl milionu randů (1,15 milionu korun).

 

Soudní proces začne v dubnu příštího roku.

tn.cz / Mediafax