Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 12. 4. 2014
Chce to stihnout

Dívka ztrácí zrak. Sepsala seznam věcí, které chce vidět, než oslepne

Šestiletá Molly postupně přichází o zrak
Zdroj: facebook.com
Témata:

Se šestiletou Molly se osud ani trochu nemazlil. Dívenka má sice ještě celý život před sebou, ale už je jisté, že brzy se jím bude muset protloukat opřená o slepeckou hůl.

Dívenka totiž trpí vzácnou genetickou poruchou. Ta je neléčitelná a způsobuje, že školačka pomalu, ale nezvratně přichází o zrak. Proto Molly sepsala seznam věcí, které chce vidět, než skončí ve věčné temnotě.


Přitom při narození měla dívenka z anglického Manchesteru perfektní zrak. To se změnilo před rokem, kdy lékaři Molly diagnostikovali vážnou oční nemoc.


Její rodiče Chris a Eve proto nyní závodí s časem, aby dcerce dopřáli co nejvíc nezapomenutelných zážitků. Sama Molly sestavila dojemný seznam věcí, které chce vidět, dokud to ještě jde.


Šestiletá Molly postupně přichází o zrak
Zdroj: facebook.com


Nechybí na něm Disneyland, divadlo, zoo, pláž, safari nebo Austrálie. "Seznam, který Molly sepsala, je dlouhý jako její paže. Vím, že ji včas nevezmu ani na polovinu těch míst. Ale musím to zkusit," svěřila se Daily Mailu Eve Bentová.


Pro Mollynu maminku byla diagnóza o to bolestivější, že se u ní v rodině tradovalo, že slepota hrozí jen mužským členům rodu.

pez TN.cz
Reklama