Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 27. 4. 2011

Lahev s krví Jana Pavla II. se stane relikvií

Lahvička obsahující krev Jana Pavla II. odebraná v posledních dnech papežova života se od jeho nedělního blahořečení stane relikvií, kterou budou moci věřící uctívat. Informuje o tom v úterý agentura AFP.

Krev byla papeži odebrána "v posledních dnech jeho života" za účelem případné pozdější transfuze, píše Vatikán prohlášení.

 

Transfuze se však neuskutečnila.

 

Díky přípravku proti srážlivosti, obsaženém v lahvičce, zůstala krev v kapalném stavu. Tuba s krví se tak stane "vzácným relikviářem", jenž byl připraven pro nedělní liturgické oslavy, při kterých bude Jan Pavel II. prohlášen za blahoslaveného, píše AFP.

 

Ze čtyř lahviček s papežovou krví zůstanou dvě z nich v rukou kardinálovi Stanislawu Dziwiszovi. Zbylé dvě tuby byly v péči dvou řádových sester v římské dětské nemocnici. Jedna z nich bude umístěna do relikviáře, druhá zůstane v jejich opatrovnictví.

 

Papež Jan Pavel II. zemřel v roce 2005, v čele katolické církve stál 27 let.

 

Blahořečení následuje poté, co vatikánská Kongregace pro svatořečení přiřkla papežovi posmrtný zázrak. Uznání zázraku je pro blahořečení nezbytné. Za zázrak kongregace prohlásila uzdravení francouzské řádové sestry Marie Simonové-Pierreové, která trpěla Parkinsonovou chorobou - jako Jan Pavel II.

tn.cz / Mediafax
Reklama