Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 16. 12. 2010

Larry King odvysílá poslední talkshow a "pověsí kšandy na hřebík"

Populární americký moderátor Larry King ve čtvrtek uvede poslední díl své legendární talkshow, jejímiž hosty byli i ti nejznámější umělci či politici. Informuje o tom televizní stanice CNN, která pořad Larry King Live vysílala 25 let.

Kingova show se dostala do Guinessovy knihy rekordů jako nejdéle vysílaný pořád se stejným moderátorem ve stejnou dobu.

 

CNN tají, kdo bude posledním hostem sedmasedmdesátiletého muže, který za celý svůj život udělal v přímém přenosu kolem 50 tisíc rozhovorů s nejvlivnějšími a nejslavnějšími lidmi světa. Ve středu večer se hostem ve studiu CNN stala herečka a zpěvačka Barbra Streisandová, která se narodila v Brooklynu stejně jako King.

 

Přestože se King setkal s mnoha spisovateli, sportovci, hvězdami showbusinessu, významnými politiky a státníky včetně amerického prezidenta Richarda Nixona, za svého nejzvláštnějšího hosta označil Nelsona Mandelu, prvního prezidenta Jihoafrické republiky s tmavou pletí.

 

Muž notoricky pověstný svými kšandami se stal součástí světového mediálního prostoru a jeho odchod by mohl předznamenat konec celé epochy televizního průmyslu.

 

Oznámení o tom, že King ve své talkshow končí, padlo letos v létě. Odchod slavného moderátora je spojován jak s klesající sledovaností pořadu, tak i s problémy v Kingově osobním životě, což je populární téma amerického bulváru.

 

King byl osmkrát ženatý se sedmi ženami, třetí manželku si po nějaké době vzal ještě jednou. Se současnou ženou – zpěvačkou Shawn Kingovou – se chystal rozvést, zatím si to ale pár rozmyslel. Mají spolu dva syny.

 

King se narodil v rodině běloruských imigrantů. Proslavil se nejen svým pořadem, ale i jako autor několika bestsellerů. CNN slíbila na poslední vysílací večer Larry King Live několik překvapení jak pro diváky, tak i pro samotného moderátora.
 

Mediafax