Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 31.8. 2012 21:08
Hororový příběh

Léčitel nakazil 16 lidí virem HIV. Sám přitom AIDS nemá

Zdroj: TV Nova

Bernský učitel hudby, který se sám prezentoval jako "léčitel", zničil život nejméně 16 lidem. Nakazil je úmyslně virem HIV. Šokující je, že muž je stále na svobodě.

Učit hudbu mu nestačilo, a tak si Švýcar Maurice G. (53) jako samozvaný léčitel bez povolení otevřel akupunkturní praxi. Z dosud neznámého důvodu si sehnal krev infikovanou virem HIV a začal vir šířit. On sám nakažen není.

 

Většina z infikovaných byli studenti jeho prapodivné hudební školy. Některé z jeho obětí mluvily o tom, že je nečekaně bodl třeba do zad. Mnoho z jeho obětí při výslechu také uvedlo, že je před bodnutím něčím omámil. Zatím není jasné, zda své oběti bodal injekcí nebo nějakým jiným předmětem - třeba jehlou. "To oběti nedokázaly určit," uvedl bernský státní zástupce pro web 20min.ch.

 

Lidi měl infikovat mezi roky 2001 a 2005. Ale vyšetřování celé kauzy trvalo až do dnešních dnů. Policie totiž čekala na potvrzení, že virové kmeny obětí jsou příbuzné a že všechny pocházejí z jednoho zdroje.

 

 Vyšetřovatelé jsou přesvědčeni, že Maurice velmi dobře věděl, že krev je virem nakažená a naopak vycházejí z toho, že osoba, jejíž krev používal, o jeho hrůzných činech nic nevěděla.

 

 

Muž nyní sedí v cele předběžného zadržení a vše popírá. Za těžké ublížení na zdraví a úmyslné šíření nakažlivé choroby mu hrozí až 15 let. 

tn.cz / muf