Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 8. 8. 2011

LÉČKA TALIBANU: V sestřeleném vrtulníku ZEMŘELO 30 VOJÁKŮ USA

Americký vrtulník s 38 lidmi na palubě sestřelili bojovníci islamistického hnutí Taliban, píše v pondělí agentura AFP. Vyšetřování ukázalo, že talibanci vlákali Američany do pasti, tvrdili jim, že v oblasti se bojuje a vládní jednotky potřebují pomoc.

V sestřeleném vrtulníku Chinook zahynulo v pátek 30 amerických vojáků, jejich afghánský tlumočník a sedm afghánských vojáků.

 

Byla to pro Američany největší ztráta vojáků v jedné bojové operaci od roku 2001, kdy v odvetě za útoky z 11. září zaútočili na Taliban a Al-Káidu.

 

PSALI JSME:

TVRDÁ RÁNA PRO USA: Taliban sestřelil vrtulník NATO! Nepřežilo 31 vojáků!

Kábulský Intercontinental pod palbou! Taliban zaútočil na luxusní hotel!

 

"Nyní máme potvrzeno, že to byla léčka, kterou organizoval talibanský velitel," cituje AFP nejmenovaný zdroj z afghánské vlády. Na útoku na jihu Afghánistánu se podle něj podíleli čtyři pákistánští bojovníci Talibanu.

 

Talibanci si na vrtulník počkali v horách a zasáhli ho několika raketami. "Přesně věděli, kudy poletí," řekl zdroj z afghánské vlády.

 

Taliban označil útok za odvetu za zabití Usámy bin Ládina, zakladatele a vůdce Al-Káidy.

 

ČTĚTE TAKÉ:

DRAMA V KÁBULU! Na letišti se postřílelo sedm vojáků!

 

Bin Ládina zastřelili počátkem května členové jednotky Navy Seal v pákistánském městě Abotabádu. Právě příslušníci Navy Seal byli mezi oběťmi ze sestřeleného vrtulníku.

 

Podívejte se na záběry stejného typu vrtulníku, jako byl sestřelen:

 

 

V pondělí na afghánském jihu havaroval další americký vrtulník. Velení NATO v Afghánistánu to označilo za "tvrdé přistání, které se obešlo bez obětí".

tn.cz / Mediafax
Reklama