Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 20. 1. 2012

Lesní požár devastuje Nevadu, ničí domy, vyhání obyvatele

Lesní požár v Nevadě
Zdroj: Mediafax
Nevada je plamenech, hasiči bojují s obrovským lesním požárem. Ilustrační foto

Na 10 000 evakuovaných lidí a několik spálených domů si vyžádal velký lesní požár nedaleko města Reno v americkém státu Nevada. Informuje o tom v pátek server deníku USA Today.

Požár vypukl ve čtvrtek krátce po poledni. S ohněm, který hořel na 15,5 kilometrech čtverečních, bojuje více než 230 hasičů. Podařilo se jim šíření požáru zastavit, pod kontrolou ho ale stále nemají. Velitel hasičů v Renu uvedl, že požár zničil několik domů. Televizní stanice v Renu hovoří o deseti budovách.


Zatím nejsou informace o zraněných nebo obětech.


Úřady v okrese Washoe vyhlásily stav nouze. Plameny jsou vidět na téměř 15 kilometrů daleko. "Požár se pohybuje velice rychle," řekl zástupce šerifa okresu Washoe Armando Avina. Podle něj šíření napomáhal silný vítr, který v nárazech dosahoval až 130 kilometrů za hodinu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

IBIZA V PLAMENECH! Evakuováno bylo 1200 lidí, zasahuje 150 hasičů


V noci na pátek ale vítr utichl a začalo pršet. Plameny se zastavily nedaleko střední školy Galena jižně od Rena, kterou ve čtvrtek navštívil viceprezident Joe Biden. Kvůli blížícímu se požáru musel předčasně odjet.


Ve stejné oblasti u Rena hořelo také v listopadu loňského roku. Zemřel jeden člověk, zraněno bylo 16 lidí a tisíce obyvatel musely opustit své domovy.

maš tn.cz / Mediafax