Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.2. 2013 13:07
Noční můra na moři

Loď hrůzy: 3200 turistů trpí na ztraceném parníku plném moči!

Zdroj: TV Nova

Koberce nasáklé močí a splašky tekoucí po zdech. Podmínky na luxusní americké karnevalové lodi, která už čtvrtý den bloudí oceánem, se dramaticky zhoršují s každou hodinou.

Obří luxusní loď Carnival Triumph, kterou provozuje stejná společnost jako před rokem ztroskotanou Costa Concordii, měla v neděli nehodu. V motorovém prostoru začalo hořet a požár plavidlo připravil o pohon i o elektřinu.
 

K parníku ztracenému v Mexickém zálivu musely vyrazit vlečné lodě, které by ho měly dotáhnout do přístavu Mobile v Alabamě. Pro 3 200 pasažérů a zhruba tisíc členů posádky se zatím luxusní plavba změnila v noční můru.
 

"Toalety v kajutách přetékají, musíme spát na chodbách nebo na palubě. K večeři jsou už jen sendviče plněné cibulí. Koberce jsou nasáklé močí,“ napsala pasažérka Debra Rightmireová.

 

Na lodi s více než čtyřmi tisíci lidmi na palubě funguje dohromady jen pět koupelen. Posádka pasažéry požádala, aby močili do sprch a velkou potřebu konali do pytlíků. "Je to příšerné,“ stěžuje si Ann Barlowová pro CNN.

 

 

"Elektřina nejde, voda neteče. Lidé se perou o jídlo. Nemůžeme si ani umýt ruce, nejdou splachovat záchody, nesvítí žádná světla,“ stěžují si další. Mezi cestujícími je mimo jiné 500 manažerů McDonaldu z Houstonu a okolí.

 

 

První sesterské lodě dorazily ke Carnival Triumphu v úterý večer a dotáhnout do přístavu by ho měly už ve čtvrtek.
Z dovolené v podobě plavby na luxusní lodi si turisté každopádně odnesou nezapomenutelné zážitky, asi ale ne takové, jaké očekávali.

 

hel TN.cz