Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.8. 2012 21:15
Smrt za smrt

Matka shání peníze na cestu, chce vidět popravu vraha své dcery (†9)

Zdroj: TV Nova

Matka dívky, která byla před 22 roky zavražděna, nyní shání peníze na cestu přes celé Spojené státy, aby mohla vidět popravu vraha své dcery.

"Chci ho vidět umírat,“ prohlásila padesátiletá Tina Curlová. "Čekala jsem na to 22 let. On viděl umírat moji dceru, já uvidím jeho smrt,“ dodala zdrcená matka pro stanici ABC News s tím, že popravu bude sledovat z přední řady.

 

Nyní devětapadesátiletý Donald Moeller v květnu 1990 unesl devítiletou Becky O´Connelovou, když vycházela ze svého domu v Jižní Dakotě. Dívku znásilnil a podříznul jí hrdlo. Nahé tělo malé Becky našli druhý den ráno.

 

 

Moellera z vraždy usvědčili v roce 1992 a odsoudili jej k 25 letům ve vězení za znásilnění a k trestu smrti za krutou vraždu děvčátka.

 

Rodina se po smrti Becky přestěhovala do New Yorku. Odtud je to do Jižní Dakoty více než dva tisíce kilometrů. Tina Curlová je v invalidním důchodu a navíc trpí srdeční chorobou. Létání je pro ní riskantní. Se svým manželem se proto musí vydat autem. Na cestu však zatím nemají dostatek peněz. Curlová totiž pobírá minimální důchod a její muž nedávno ztratil práci.

 

 

Pár předpokládá, že je cesta napříč Spojenými státy vyjde na tři až čtyři tisíce dolarů (zhruba 60 až 80 tisíc korun. "Je těžké peníze získat. Málokdo mi chce pomoci. Pomalu ztrácím naději, ale ještě se nevzdávám,“ uvedla Curlová. "Dělám to nejen pro sebe, ale hlavně pro Becky,“ dodala matka zabité holčičky.

 

 

Poprava by se měla uskutečnit mezi 28. říjnem a 3. listopadem. "Čím dříve jej popraví, o to lépe se budu cítit,“ prohlásila Curlová.

 

Moeller se v roce 1996 pokusil zvrátit svůj osud a odvolal se k americkému Nejvyššímu soudu. Neuspěl však kvůli své kriminální minulosti. Před vraždou malé Becky byl obviněn z několika sexuálních napadení a z ohrožování života.

tn.cz / kač
Reklama