Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 24.11. 2014 12:42
pokus o vraždu

Matka hodila novorozeně do kanálu. Přežilo pět dní!

Zdroj: TV Nova

Třicetiletou ženu z australského Sydney dnes místní policie obvinila z pokusu o vraždu novorozeného syna, který jako zázrakem přežil pět dní v 2,5 metru hlubokém kanále, kam ho odhodila. Miminko zabalené v nemocniční pokrývce našli náhodou kolemjedoucí cyklisté, informovala agentura AP.

Týden starý chlapeček je ve vážném, ale stabilizovaném stavu v nemocnici. Matce, kterou policie vystopovala s pomocí nemocničních záznamů, hrozí v případě odsouzení až 25 let vězení. Před soudem má poprvé stanout v pátek a do té doby zůstane ve vazbě.

 

"Policie předpokládá, že se dítě narodilo minulé pondělí 17. listopadu a v úterý se ocitlo v odpadní rouře," uvedla policie. Podle gynekologa a porodníka Andrewa Pescea může podobné utrpení u dítěte způsobit dlouhodobé problémy, jako je například poškození mozku. "Myslím, že o moc déle už by nepřežilo, pokud by nezačalo dostávat potravu," dodal.

 

Zdraví novorozenci podle jeho slov mají rezervy, aby se vyrovnali s relativní podvýživou. Často ztratí až deset procent porodní váhy, protože matkám může trvat i několik dní, než se jim vytvoří dostatek mléka pro kojení.

 

 

Dítě zaslechli v neděli ráno cyklisté, kteří jeli po silnici kolem kanálu. "Nejdřív jsme mysleli, že je to kotě, ale když jsme sesedli z kola, bylo jasné, co to je - pláč nemluvněte," řekl cyklista David Otte deníku The Daily Telegraph. Bylo třeba šesti mužů včetně tří hasičů, aby se podařilo odklopit 200 kilogramů vážící betonový poklop zakrývající kanál.

 

Policie předpokládá, že dítě bylo prostrčeno úzkým otvorem nahoře a shozeno na dno. V Sydney už více než týden nepršelo, a tak byl kanál vyschlý.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Facebook odstranil tuto fotku nedonošeného novorozence u prsu matky. Prý je pohoršující!

Facebook zachránce: Pomohl rodičům najít ukradené miminko!

tn.cz / ČTK / gar