Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 20. 12. 2011

Mexiko zavřelo největší skládku na světě, bude tam těžit metan

Mexické úřady v pondělí uzavřely největší skládku odpadků na světě. Chtějí zde těžit metan, informuje v úterý agentura AFP.

Ředitel skládky Bordo Poniente Fernando Menendéz označil uzavření největší venkovní skládky na světě za "historické". Uzavření se zúčastnil také starosta hlavního města Ciudad de México Marcelo Ebrard.


"Uzavření skládky nám umožní přijmout zahraniční nabídky na těžbu metanu," prohlásil Ebrard. "Pokud bychom nevyužili zásoby metanu k těžbě, rovněž bychom nedosáhli našeho cíle, kterým je omezení emisí plynů do atmosféry," dodal starosta.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nebe nad Neapolí zrudlo požáry odpadků. Mafie se raduje


Zhruba 200 až 250 nákladních vozidel denně vozí náklad odpadků na skládku, která se nachází u mexické metropole. V období největší vytíženosti skládka přijala až šest tisíc tun odpadků za den. V poslední době se množství odpadků pohybovalo průměrně okolo 2 800 tun.

 

Mexická metropole má osm milionů obyvatel, na předměstích však žije až 20 milionů lidí, kteří každý den produkují 12 700 tun odpadu. Úřady však chtějí od nového roku začít snížovat objem odpadu až na polovinu díky recyklaci a kompostování. Nejméně tři tísíce tun odpadu chtějí radní denně proměnit na energii.

 

PSALI JSME:

Guatemala: Odpad zabil čtyři lidi


Skládka Bordo Poniente byla vybudována na místě vyschlého jezera v roce 1985. Nejprve sloužila jako odkladiště pro trosky po ničivém zemětřesení, postupně se z ní však stala rozsáhlá skládka. Odhaduje se, že je zde až 76 milionů tun odpadu, který tvoří až 17 metrů vysoké hromady.

maš tn.cz / Mediafax