Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 10. 1. 2014
Francie

MILOSTNÝ SKANDÁL: Prezidenta Hollanda načapali s milenkou!

Zdroj: TV Nova

Údajnému důvěrnému vztahu mezi francouzským prezidentem Françoisem Hollandem a herečkou Julií Gayetovou věnoval dnes francouzský bulvární magazín Closer sedm stran svého zvláštního vydání. Šéf Elysejského paláce se proti zásahům do soukromí ohradil a zvažuje prý právní kroky, informovala agentura AFP.

Narážky se objevily ve francouzských médií již dříve, Closer ale tvrdí, že tajné schůzky má zdokumentované fotografiemi, ukazujícími šéfa státu, jak se přidává k herečce u bytu, "kde si prezident zvykl přespávat".

 

Hollande se podle AFP vůči obsahu magazínu ohradil se slovy, že "hluboce lituje nerespektování zásad ochrany soukromí, na kterou má právo jako každý občan". Zdůraznil přitom, že se nevyjadřuje z titulu své prezidentské funkce, nýbrž jako řadový Francouz. Dodal, že zvažuje další postup včetně právních kroků. Samotný vztah však Hollande nepopřel.

 

Podle magazínu Closer se jedna z posledních schůzek odehrála na Nový rok, kdy hlava státu s helmou na hlavě přijela k obydlí herečky na skútru. Bulvární časopis upozorňuje, že tyto tajné schůzky mohou vést k zanedbání bezpečnosti prvního muže Francie, neboť jej při nich údajně kvůli diskrétnosti doprovází pouze jeden bodyguard, který prý občas dokonce dostane za úkol dojít pro čerstvé croissanty.

 

Hollande má prý milenku
Zdroj: isifa.com

 

Jednačtyřicetiletá Gayetová si loni v březnu stěžovala na prokuratuře a požadovala odhalení autorů fám, které jí připisovaly vztah s Hollandem, jenž v srpnu oslaví šedesáté narozeniny.

 

O rok dříve se herečka v jednom klipu podílela na Hollandově volební kampani a kandidáta na prezidenta líčila jako "skromného" a "úžasného" člověka, který opravdu umí naslouchat lidem.

 

Oficiálně je prezidentovou partnerkou novinářka Valerie Trierweilerová. Z předchozího vztahu s poraženou prezidentskou kandidátkou Ségolene Royalovou má Hollande čtyři děti.

 

Mladá politička Aurore Bergéová z opozičního Svazu pro lidové hnutí UMP už poradila novinářům otázku na tiskovou konferenci šéfa státu, která se má odehrát příští úterý: "Pane prezidente, s Julií Gayetovou je to vážné?"

 

Podobně se před šesti lety novináři ptali Hollandeova předchůdce Nicolase Sarkozyho a předmětem zájmu byla modelka Carla Bruniová, pozdější první dáma. Sarkozy se za pětileté volební období stihl rozvést, oženit a pořídit si další dítě.

ana tn.cz / ČTK
Reklama