Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 5. 9. 2012
Nikdo ji nescháněl

Mrtvá stařenka ležela 3 dny v domově důchodců bez povšimnutí!

Otřesný případ se stal v košickém domově důchodců, stařenku tam našly až tři dny poté co zemřela. Zaměstnanci ji našli teprve potom, co se jí dcera nemohla dovolat.

Ačkoliv je to velký skandál, tak ředitel Střediska sociální pomoci v Košicích Ján Valko odmítá pochybení sociálních pracovníků. "Někteří klienti domova důchodců odmítají nabízené služby, nezúčastňují se společných akcií, neodebírají stravu, vyměňují si zámky od pokojů a klíče odmítají pracovníkům poskytnout. Vstup zaměstnanců do jejich ubytovacích prostor si vysloveně nepřejí,“ uvedl v oficiálním vyjádření Valko pro slovenská média.
 

Sociální středisko bylo teprve nedávno předěláno z pouhého ubytovacího penzionu na zařízení poskytující sociální služby a podle ředitele střediska si na to klienti těžce zvykají. I proto teď nařídil, aby se do ubytovacích prostor klientů vcházelo i proti jejich vůli, pokud si třikrát nevezmou jídlo. Ředitel chce tímto nařízením zamezit podobnému případu, který se stal minulý týden.
 

Na to, že stařenka je mrtvá, se přišlo až poté, co se jí její dcera několik dní nemohla dovolat. Teprve potom ji našli pracovníci domova důchodců, lékař pak řekl, že zemřela už před třemi dny na selhání srdce.
 


Její dcera se jí nemohla několik dní dovolat, proto urgovala pracovníky střediska. Ti už bohužel našli její matku mrtvou v úterý v 11 hodin, podle lékaře, ale zemřela už v sobotu dopoledne na selhání srdce.

TN.cz