Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.6. 2013 21:43
Masakr motorovou pilou

Muž (56) si zařízl pilu do břicha. Manželka mu ji odmítla vyndat. Musel do nemocnice

Motorová pila
Zdroj: isifa.com
Ilustrační foto

"Masakr motorovou pilou" přežil šestapadesátiletý muž, který s tímto pracovním nástrojem v břiše urazil 50 kilometrů do nemocnice, kde mu pilu vyoperovali. Nešlo o žádné přepadení, zranění si způsobil sám vlastní nešikovností.

Gregorio Steinmedc z jihu Brazílie se v pondělí dal doma do řezání kulatiny. Šlo mu to prý docela od ruky, než se mu ale motorová pila vysmekla a zařízla do břicha. Protože je to dost tvrdý chlapík, chtěl záležitost vyřešit tím, že požádal manželku, aby mu motorového vetřelce z břicha jednoduše vyndala.

 

Manželka ho ale "poslala k šípku" a hned poté do místního zdravotnického zařízení. Tam mu sice poskytli první pomoc, jenže na operaci musel jet záchrankou do města Santa Rosa, vzdáleného asi 50 kilometrů.

 

S pilou v těle tak strávil minimálně dvě hodiny, ale ničeho se nebál. "Něco vydržím, neměl jsem strach ze smrti," prohlásil prý Steinmedc, který se už cítí dobře.

 

Nicméně podle chirurga Mauricia Romana, který ho operoval, měl Steinmedc namále. "Kdyby se pila během transportu pacienta do nemocnice dostala ven, mohl vykrvácet," řekl. Zákrok trval dvě a půl hodiny. Doktor upřesnil, že se pila zařízla deset centimetrů do masa, naštěstí ale nezasáhla žádný
životně důležitý orgán.

 

 

I když se Steinmedc tváří, že je chlapík, který má pro strach uděláno, na motorovou pilu už nesáhne. "Je to příliš nebezpečné," uznává.

tn.cz / ČTK / kos