Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.9. 2012 09:46
nebezpečný domácí mazlík

Mýval ukousl dívce (10) kus obličeje! Podívejte se, jak už se zase směje

Zdroj: TV Nova

Nos, část rtů a ucho, o to všechno Charlotte přišla, když na ni zaútočil mýval, kterého měli doma. Tehdy tříměsíční dívku brutálně napadl. Díky plastikám se ale postupně vrací její vzhled.

Tisíce Američanů se skládají na plastické operace pro desetiletou Charlottu. Když jí byly pouhé tři měsíce, ošklivě ji pokousal mýval, kterého rodina chovala. Dívka přišla o nos, část rtů a ucho. Teď bude za peníze ze sbírky podstupovat sérii plastik, které by jí měly vrátit její vzhled.
 

Charlotte (10) je mediální hvězdou už podruhé. Zatímco před deseti lety svět obletěly hororové obrázky její tvářičky, zohavené mývalem, dnes se už do kamer spokojeně usmívá. Za sebou má první ze série plastik, které jí mají vrátit nos i zbytek obličeje.
 

"Tuhle část kůže na předloktí použijeme na nosní přepážku, překryjeme ji štěpem z břicha a žíly použijeme z nohy,“ vysvětluje postup plastický chirurg.
 

"Je to zatím největší operace, jakou Charlotte prodělala a zvládá to skvěle,“ říká s úlevou a úsměvem matka Sharon. Žena (52) holčičku adoptovala, když ji úřady před deseti lety odebraly její matce. Ta totiž svou nedbalostí dívčino zohavení způsobila. Tehdy tříměsíční holčičku nechala samotnou doma s mývalem, který utekl z klece a pokousal ji. Dívenka byla několik měsíců v kritickém stavu a nevědělo se, zda to vůbec přežije.
 

 

Díky náhradní matce Sharon, která se dívce rozhodla věnovat na plný úvazek, se ale z Charlotte postupně stala veselá dívka, která ráda jezdí na koních, plave, baví se jako ostatní děti. Zařadit se mezi ně začalo být ale s přibývajícími roky stále těžší.
 

"Nemluví o tom, ale všimla jsem si, že je to pro ni ve škole pořád náročnější. Stále více si totiž uvědomuje, že je jiná,“ dodává Sharon.
 

To se má ale díky penězům ze sbírky, do které přispěli Charlottini přátelé i neznámí lidé z celé Ameriky, navždy změnit. Charlotte má před sebou ještě dlouhý boj, že je ale rozená bojovnice, to dokázala už mnohokrát.
 

s přispěním Michaely Šmídové tn.cz / juz