Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.7. 2013 18:14
Brutální vražda

Na její fotku se nemůžu podívat, říká zdrcený otec ubodané Sáry

Zavražděná češka
Zdroj: Blesk.cz/Facebook/Chicago Tribune

"Nemohu se podívat ani na fotku dcery," říká zdrcený otec čtyřiadvacetileté Sáry, která byla na konci června zavražděna v Chicagu.

V americkém Chicagu byla v noci z 24. na 25. června zavražděna čtyřiadvacetiletá Sára. Podle prvních informací ji zřejmě v jejím bytě zavraždil její spolubydlící z Polska. Ten ji ubodal a nejspíš ji i škrtil. Vážným zraněním podlehla na místě činu.

 

Vražda výrazně zasáhla českou komunitu v Chicagu a vedla rovněž k neshodám na místním generálním konzulátu ČR. Naštvanost rodičů jde však ruku v ruce se smutkem. "Jsem v jednání s českým konzulátem v Chicagu s paní generální ředitelkou Ličkovou," řekl Sářin táta pro Blesk.cz.

 

"Já jsem docela tvrdej chlap a snažim se tuhle situaci řešit, ale její fotku mám metr od počítače na stole a nebyl jsme schopen se na ně podívat. Pořád jsme ještě s mojí bývalou ženou nedokázali zpracovat, co se stalo," přiznal otec Sáry.

 

 

Policisté mrtvou dívku objevili v ložnici jejího bytu v americkém Chicagu. Případem se ihned začal zabývat místní generální konzulát. Došlo zde však k určitým sporům a následně byl ukončen pracovní poměr s jednou ze zaměstnankyň konzulátu. Jak vysvětluje mluvčí ministerstva zahraničí, s ženou byl ukončen pracovněprávní poměr kvůli hrubému porušení pracovní kázně.

 

Toto propuštění ale vyvolalo vlnu nevole v české komunitě v Chicagu a několik lidí si na postup generálního konzulátu v celém případu stěžuje u generální inspekce ministerstva zahraničí.
 

ana tn.cz / ČTK
Reklama