Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 30.10. 2012 06:10
Obama uklidňoval Američany

VIDEO: New York se ponořil do tmy! Město zasáhla superbouře Sandy

Sandy se blíží na New York
Zdroj: isifa.com

New York zasáhla ničivá superbouře Sandy. Nejdříve udeřila na New Jersey a pak zasáhla New York. Na pobřeží se tvoří několikametrové vlny, které zaplavují ulice. Pod vodou se ocitla i část Mannhattanu. Nejméně dvanáct lidí zemřelo.

Sandy v noci překlasifikovali meteorologové z hurikánu prvního stupně na superbouři. Naplno zasáhla New York a míří na Atlantic City.

 

New York opustilo až 400 tisíc lidí

 

New York není jediným městem, které vyhlásilo stav pohotovosti. Přípravná opatření rozhodně nejsou zbytečná. "Je to silná a nebezpečná bouřka," varoval starosta New Yorku Michael Bloomberg pro BBC. New Yorku hrozí, že ho smete čtyřmetrová stěna vody.
 

Téměř 400 tisíc lidí už bylo evakuováno a newyorský starosta zdůraznil, že by nikdo opatření neměl brát na lehkou váhu. "Kdo odmítne evakuaci, neohrožuje jenom život svůj, ale také životy záchranářů," prohlásil Bloomberg.
 

V New Yorku, Philadelphii, Washingtonu, Bostonu a Baltimore nejezdí veřejná doprava, školy jsou zavřené. Hrozí velké nebezpečí, že hurikán mimo jiné na celé dny vyřadí z provozu elektřinu. Poprvé od teroristických útoků z 11. září 2001 byla uzavřena také burza.
 

Sandy se blíží na New York - 4
Zdroj: isifa.com

 

V 18 hodin promluvil k národu také prezident Obama. Hlavním poselstvím jeho projevu bylo vyzvat lidi, aby spolupracovali s bezpečnostními složkami. Obama také Američany ujistil, že vláda nebezpečí nepodcenila a že pro oblasti, které hurikán zasáhne, je připravena pomoc. Obama povede z Washingtonu zasedání krizového štábu. 
 

 

Hurikán Sandy se řítí na Spojené státy:
 

110

Hurikán Sandy se blíží na New York

Zdroj: isifa.com

Sandy se blíží na New York - 5

Hodnocení:


 

Vítr o rychlosti 120 km v hodině budou doprovázet silné povodně ve střední oblasti Atlantiku, kde se nachází i New York. Guvernér Chris Christie z New Jersey naléhal na lidi, aby si nakoupili dostatek potravin pro případ, že by zůstali doma uvězněni na několik dní.
 

Podívejte se, na reportáž o hurikánu Sandy z Televizních novin:

 

"Musíme být připraveni na nejhorší. Můžu být cynický a zlehčovat to, ale až ta bouřka přijde, a jestli bude silná, tak jak se předpovídá, budete si přát, abyste mě poslechli. neblázněte a honem pryč," varoval lidi Christie. Bouře už komplikuje leteckou dopravu. Tisícovky letů z newyorských letišť byly zrušeny.

 

 

Prezidentští kandidáti Barack Obama a Mitt Romney kvůli hurikánu změnili své kampaně. Obama diskutoval bezpečností přípravy s krizovými veliteli. Romney zrušil svoje pondělní vystoupení ve Virginii a místo toho pojede do Ohia. Politici se také obávají, že eventuální výpadky proudu by překazily předčasné hlasování.

 

Sandy ukázala, co dokáže, už minulý týden, když v Karibiku zabila 60 lidí – 44 na Haiti a 11 na Kubě.
 

hel tn.cz / anš

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

29.10. | 19:00 Pavel Gelnar
12
Tak hlavně že nám přejete v regionu kde je sandy žije snad největší komunita ...
29.10. | 19:12 Jiri Voves
-4
No, někde ten konec světa začít musí-tak o co vlastně jde :-)
31.10. | 07:14 pravda1
0
Náhlasit nevhodný komentář
Pokud tam žijí češi, NIKDO JE TAM NEPOSÍLAL!!!!!!!! Jsou tam kde chtěli být. Když se tam hnali, museli přece tušit že občas je smete hurikán či tornádo.
30.10. | 05:36 nemam jmeno
0
Náhlasit nevhodný komentář
Anakingrey:Tady mas svuj America Dream :D Nj kdo chce kam....Ja jen doufam ze to tam splachne cely,protoze kdyz 11 zari spadly 2 mrakodrapy byla z toho celosvetova krize.takze jestli tam spadnou treba 4 bude konec sveta :D Kazdopadne lidem dobre vule preju: Prezijte to.
30.10. | 00:36 mkac84
3
Náhlasit nevhodný komentář
Naprosto souhlasim s anakingrey. Ja osobne jsem v NJ primo pri pobrezi a je to tu silene. Loni jsem zazila Irene, kdy mi cele auto plavalo ve vode. Ale tohle se neda absolutne srovnavat. Vitr je nesnesitelny, odletavaji kusy strech, prerusena dodavka elektriky, atd. A to nejhorsi nas teprve ceka.
29.10. | 19:40 mariankosnac
-4
Náhlasit nevhodný komentář
anakingrey nič sa neboj, Schwarzeneger s Chuckom Norrisom si s tím hravo poradia. A pošli nejaké video ničiaceho hurikánu do novy, oni katastrofy moc rádi, ešte si k tomu vymyslia smutný príbeh a budú mať zas o čom písať.
29.10. | 19:12 Jiri Voves
-4
Náhlasit nevhodný komentář
No, někde ten konec světa začít musí-tak o co vlastně jde :-)
29.10. | 19:00 Pavel Gelnar
12
Náhlasit nevhodný komentář
Tak hlavně že nám přejete v regionu kde je sandy žije snad největší komunita čechu !!! Sám tedˇsedím doma a za okny to je fakt síla... ani nevíte jak to tady vypadá..!!! Takže než začnete psát uvědomte si že tu nejsou jen američani ale i češi ...
29.10. | 18:35 petr chládek
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Bouře zabila v karibiku 60 lidí 44 na haity a 11 na kubě?? kde těch zbilých 5??
29.10. | 18:22 suomynona
-3
Náhlasit nevhodný komentář
bla bla bla.moc to přeháněj.nakonec žádné větší škody nezpůsobí.amíci všechno dramatizujou,jsou to takový tragédi :-)))
29.10. | 16:57 kalnormin1
1
Náhlasit nevhodný komentář
Chudák Obama, musel kvůli tomu přerušit předvolební cesty. Ale případný volební neúspěch má na co svést , určitě za to můžou jako u nás komunisti. Hahahahaha !!
29.10. | 16:23 Radka Nováčková
4
Náhlasit nevhodný komentář
Snad se nikomu nic zlýho nestane.