Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.12. 2009 22:48

Na Nilu se srazily lodě. Tři mrtví, na čtyřicet lidí se pohřešuje

Na řece Nil v severním Egyptě se srazily dvě osobní lodě. Záchranáři pohřešovali nejprve 80 lidí, v pátek večer pak asi 40.

O pohřešovaných informovaly záchranné týmy působící na místě neštěstí. Čísla se ale liší. Zatímco některá oficiální místa hlásila v pátek v deset hodin večer našeho času "jen" 14 pohřešovaných, jiné zdroje mluvily o 38 lidech.


Určit přesný počet je nicméně velice složité, protože trajekty bývají často plné po okraj a záznamy o přesných počtech cestujících se vedou jen někdy.


Podle jejich informací byla zatím vylovena tři těla. Guvernér oblasti nicméně oběti na životech nepotvrdil. Asi deset lidí bylo zachráněno a převezeno do nedalekého města Rašíd.


Na místě nehody pokračuje pátrání po pohřešovaných. Jeden trajekt se po kolizi zlomil v polovině, druhý, na kterém byla kromě pasažérů i auta, se převrátil.


Egypt je oblíbenou turistickou destinací. Často tam cestují i Češi.


Nehody v hromadné dopravě jsou v Egyptě poměrně časté. V roce 2006 se v Rudém moři potopil trajekt jedoucí do Saúdské Arábie, zahynulo přes tisíc lidí. Letos v říjnu rezignoval ministr dopravy poté, co se u Káhiry srazily vlaky. Nehoda si vyžádala 18 obětí.

tn.cz / Reuters