Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

Dovolená plná zábavy!

Aktualizováno 23.7. 2014 19:43
Letecké neštěstí

Na Tchaj-wanu se zřítilo letadlo! O život přišlo až 51 lidí

Letadlo Transasia
Zdroj: isifa.com

Při letecké havárii na Tchaj-wanu údajně přišlo o život 47 lidí, dalších 11 bylo zraněno. Informovala o tom agentura AP. Stroj společnosti TransAsia Air havaroval při pokusu o nouzové přistání.

Stroj místní společnosti TransAsia Airways havaroval při druhém pokusu o nouzové přistání. Ostrovní stát v posledních dnech čelí nepříznivému počasí.
 

 

K neštěstí došlo nedaleko města Magong v souostroví Pcheng-chu (Peskadorské ostrovy). Magong byl i cílovou destinací vnitrostátního letu startujícího z přístavu Kchao-sung na jihu Tchaj-wanu.
 

První zprávy, odvolávající se na oblastního šéfa hasičů, hovořily o 51 mrtvých. Na palubě stroje bylo podle tchajwanské správy civilního letectví 54 pasažérů a čtyři členové posádky.
 

Tchaj-wan se od úterý potýká s tajfunem Matmo a zemi sužují silné bouřky. Kvůli tajfunu sousední Čína evakuovala na 300.000 lidí.
 

Tchajwanská společnost TransAsia Airways zajišťuje kromě vnitrostátních letů například i spojení do Japonska nebo do Thajska.
 


Prezident Ma Jing-ťiou neštěstí označil za "velmi smutný den v dějinách tchajwanského letectví" a vyzval úřady k rychlému vyjasnění podrobností tragédie, uvedl jeho mluvčí.
 

Podle zahraničních agentur je na místě asi 200 vojáků, stovka hasičů a více než 200 policistů.
 

Příčinou neštěstí mohla být podle oblastního hasičského oddělení snížená viditelnost způsobená hustým deštěm. Podle leteckého úřadu ale hodnota viditelnosti stále odpovídala standardům pro přistání.
 

Poslední velké letecké neštěstí se na Tchaj-wanu odehrálo rovněž nedaleko ostrovů Pcheng-chu. Při nehodě Boeingu 747 zemřelo v roce 2002 více než 200 osob.

 

TN.cz / ČTK / hmr