Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 23. 4. 2010

Násilí v Severním Irsku. Před policejní stanicí vybuchla nálož

Bomba nastražená v autě zaparkovaném před policejní stanicí v severoirské vesnici Newtownhamilton vybuchla ve čtvrtek půl hodiny před půlnocí.

Exploze zranila tři lidi, informuje v pátek server BBC. Bomba vybuchla ve 23:25 hodin místního času (pátek 00:25 SELČ).


Na opuštěné auto zaparkované před policejní stanicí, která je v noci uzavřená, policii upozornil telefonát do belfastské nemocnice. Policisté byli zrovna na cestě ke stanici auto zkontrolovat, když bomba vybuchla. Podle místních obyvatel byla exploze slyšet 16 kilometrů daleko.


Tři zranění lidé byli převezeni do nemocnice v nedalekém městě Newry. Jejich poranění nejsou život ohrožující. Policie střed vesnice uzavřela. Ti obyvatelé, kteří museli opustit své domovy, se mohli dočasně ubytovat v místní škole.


Nejmenované zdroje z okruhu bezpečnostních složek pro BBC uvedly, že nebezpečí hrozící od některých podvratných sil je nejvyšší za posledních 12 let. Minulý týden armádní specialisté zneškodnili nastraženou bombu na stejném místě před policejní stanicí.


Minulý týden v pondělí vybuchla bomba nastražená v autě zaparkovaném před policejní stanicí u velitelství britské tajné služby MI5 ve městě Holywood. Zraněn byl jeden člověk, dalších přibližně 60 dalších bylo evakuováno z okolních domů.
K odpovědnosti za tyto útoky se zatím nikdo nepřihlásil.

tn.cz / Mediafax