Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 4. 11. 2013
skandál v nemocnici

Nataša (16) zemřela, protože ji 13 lékařů ignorovalo

Nataša Simmondsová
Zdroj: facebook.com

Dívka si opakovaně stěžovala na bolesti hlavy a další potíže. Lékaři ji jeden za druhým posílali domů s tím, že má migrénu nebo že si vymýšlí. Ani jeden nepoznal, že má rakovinu.

Šestnáctiletá Nataša Simmondsová z britského Sommersetu zemřela, protože ji nikdo neposlal na vyšetření MRI, které by odhalilo, že má nádor na mozku. Dívka byla odmítána jedním lékařem za druhým. Její matka Sarah uvedla pro list Daily Mail, že tři měsíce předtím, než zemřela, ji dokonce jeden lékař obvinil, že si příznaky vymýšlí. A odmítl ji na mozkovou rezonanci poslat s tím, že to je rezervováno pro situace "života a smrti".
 

Reklama

Nataša, která studovala zdravotnickou školu, si stěžovala na časté bolesti hlavy a zad, necitlivost v končetinách, nevolnosti a poruchy vidění. Celkem 13 lékařů ji postupně odbylo. Nejčastěji prohlásili, že má migrénu, a poslali ji domů.
 

"Vidělo ji tolik doktorů a nikdo ji nebral vážně," řekla zdrceně Fiona, její dvojče. Za lékaři chodila zbytečně jedenáct měsíců, za tu dobu ji na potřebné vyšetření neposlali čtyři pediatři, šest praktiků a tři neurologové.

 

 

Pouhých osm dní před Natašinou smrtí konečně někoho napadlo jí MRI snímek udělat. Zjistilo se že má vzácný druh rakoviny. Rodina lékaře zažalovala.
 

hel TN.cz
Reklama