Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 30.4. 2010 21:00

Nejméně důležití lidé světa podle časopisu Time

Zdroj: TV Nova

Podle časopisu Time je nejméně vlivnou osobností na světě dubajský emír Šajch Muhammad bin Rašíd.

Americký časopis Time každý rok zveřejňuje žebříček nejvlivnějších a nejvýznamnějších světových osobností. Podle listu je nejvlivnější světovou osobností brazilský prezident Luiz Inácio Lula da Silva. Ve čtvrtek ale představil i seznam těch nejméně vlivných lidí.

 
Letošním největším "lúzrem" se stal dubajský emír Šajch Muhammad bin Rašíd. I když je ministerským předsedou a viceprezidentem Spojených arabských emirátů a vládcem Dubaje s odhadovaným majetkem 12 miliard dolarů, musel si půjčit peníze z Abú Dhabí.
 
Kdo je podle Vás nejméně důležitou osobností Česka? Napište v diskusi pod článkem!
 
Druhé místo obsadila "jakási věc ve vašem počítači" jménem Google Buzz. I když se nejedná o lidskou bytost, podle redaktorů Time to je objekt naprosto zbytečný.
 
Na třetím místě je bývalý předseda Ruského olympijského výboru Leonid Tjagačev. Na posledních zimních olympijských hrách v kanadském Vancouveru získala ruská výprava jen 11 zlatých medailí, a to i přesto, že na ledě v řadách ruských hokejistů řádil Ovečkin. V dobách relativně nedávných by za takový "úspěch" Tjagačev skončil na Sibiři.
 
Časopis Time nezapomněl ani na nedávno svrženého kyrgyzského prezidenta Kurmanbeka Bakijeva. Bakijev neměl vliv na chod Kyrgyzstánu ani v době, kdy byl prezidentem, natož nyní, kdy se skrývá v Bělorusku. Podobně dopadl i další svržený prezident, tentokrát Hondurasu. Manuel Zelaya ale na rozdíl o Bakijeva našel exil v Dominikánské republice, což je určitě lepší místo na život než Bělorusko.
 
Smutný osud svržených prezidentů
 
I když by se osud obou svržených prezidentů mohl někomu zdát krutý, přesto byli alespoň schopni odejít do exilu. To o sobě nemůže říct exprezident Nigeru Mamadou Tandja, kterému se po státním převratu nepodařilo ze země utéct a skončil ve vězení.
 
Až za těmito třemi svrženými prezidenty skončil stále úřadující italský prezident Giorgio Napolitano. Podle časopisu Time je to Napolitano, kdo v Itálii dělá rozhodnutí, ale je to premiér Silvio Berlusconi, kdo tato rozhodnutí ignoruje.
 
Až za Napolitanem je ruský prezident Dmitrij Medveděv. Na otázku, proč Medveděv patří mezi nejméně vlivné osobnosti světa, následovala jasná odpověď – protože je. Na skvělém devátém místě skončila předsedkyně Americké metrické asociace Lorelle Youngová. Podle časopisu Time je už jen pouhých 99 kilometrů vzdálená od toho, aby byla skutečně vlivnou osobou.
 
Do seznamu nejméně vlivných osobností se dostal i šéf amerického protidrogového úřadu Gil Kerlikowske, protože jeho úřad prostě nefunguje. O něco hůř je na tom admirál Luis Aranda, který je velitel námořnictva v Bolívii – v zemi, která nemá moře. Ze všech osobností ale tou nejsmutnější zůstává doktor Conrad Murray, ošetřující lékař Michaela Jacksona – v čekárně jeho ordinace asi moc plno není.
 
Časopis Time ale mezi nejméně vlivné osobnosti nezařadil jen lidi, ale i věci. Vedle Google Buzz do seznamu patří i americké raketoplány, písnička We Are The World 25, kterou umělci nahráli pro zemětřesením zdevastované Haiti, virus A(H1N1), který nikdy žádné prase nezabil nebo časopis Gournmet, jenž po 68 letech existence skončil.

 

tn.cz / Mediafax