Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 28. 7. 2013
zjistili v márnici

Některé kusy těl patřily k sobě. Počet obětí nehody ve Španělsku se snížil

Vlakové neštěstí ve Španělsku
Zdroj: Twitter
Vlakové neštěstí ve Španělsku

Úřady snížily bilanci obětí z 80 na 78. Lékaři v márnici zjistili, že některé kusy těl patři k sobě. Policie se stále snaží identifikovat pozůstatky pravděpodobně šesti lidí.

Počet mrtvých se může podle odborníků ještě změnit. Číslo se bude pohybovat kolem osmdesáti. Mezi šťastně přeživší patří jen měsíc a půl staré miminko, které se za krátkou dobu "podruhé narodilo". Maličká Teresita Jazmín cestovala spolu se sedmiletým bráškou a oběma rodiči. Neštěstí přežili všichni čtyři. Teresita měla na těle jen několik škrábanců.


Strojvedoucí vlaku Francisco José Garzón byl převezen z nemocničního pokoje do policejní vazby. Je vyšetřován pro podezření ze zabití z nedbalosti.


Dvaapadesátiletý Garzón byl původně zadržen jen pro podezření z nedbalosti. Při havárii, během níž přišlo o život nejméně 78 lidí, byl zraněn, ale rozsah jeho zranění úřady novinářům nesdělily. Podle nepotvrzených zpráv má poraněná žebra a hlavu.
 


Strojvedoucí podle policistů odmítá vypovídat, jeho čtvrteční výslech byl odložen na neděli, údajně ze zdravotních důvodů. Podle španělských zákonů musí dostat vyšetřující soudce záznam policejního výslechu nejpozději 72 hodin po zatčení, v daném případě tedy právě v neděli. Soudce pak rozhodne, zda strojvedoucího oficiálně obviní, zda ho propustí na kauci nebo obvinění zbaví. Bude-li obviněn, může být stanoveno datum procesu.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Jsou české železnice nebezpečné? Podívejte se, kolik na nich umře lidí

tn.cz / ČTK / anš