Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.8. 2013 14:55
spravedlnost mocných

SKANDÁL! Tohoto muže zavřeli na 7 let do blázince! Upozornil na bankovní machinace

Gustl Mollath
Zdroj: isifa.com
"Blázen", který toho moc ví

Pro dobrotu na žebrotu. Nebo do blázince. Muž upozornil na nekalé finanční operace německé banky HypoVereinsbank. Za odměnu šel na sedm let do psychiatrické léčebny.

Gustl Mollath se stal mediální hvězdou tento týden, kdy se objevil ve většině německých deníků. Jeho příběh se ale začal psát už v roce 2001, kdy údajně napadl svou ženu. Ortel si však podepsal už v roce 1991, kdy si po třináctiletém vztahu vzal Petru Mollathovou.

Reklama


Mollathová pracovala v německé bance HypoVereinsbank jako finanční poradce. Gustl Mollath ji a další zaměstnance v roce 2003 udal. Prohlásil, že převádějí velké finanční částky do Švýcarska a okrádají stát na daních.


Případ nabral rychlý spád, který pro něj skončil nepříjemně. HPV prověřila vlastní transakce a nic podezřelého překvapivě neobjevila. Manželka v roce 2002 zažalovala svého muže, že ji v roce 2001 fyzicky napadl. V roce 2003 byl oficiálně obviněný a shledám společenský nebezpečným, neboť trpí paranoidními představami a žalobou si vyřizuje osobní záležitosti.


Případ byl vyřešený. Právo bylo na straně banky a Mollath putoval do blázince. Na sedm let. Postupně se ale začalo ukazovat, že něco nesedí a "šílený" Mollath měl vlastně pravdu. Bavorská ministryně Beate Merková poté prohlásila, že nebyl hospitalizovaný kvůli trestnímu oznámení, což byl přitom jeden z hlavních důvodů. Následně se ukázalo, že lékař, který se podepsal pod šrámy, které Mollath manželce údajně způsobil, ženu vůbec neviděl.

 


A tak příběh končí po sedm letech happy endem. Mollath byl propuštěn a celý případ, který teď vyvolal v Německu justiční poprask, se bude opakovat.
 

tn.cz / anš
Reklama