Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 13. 11. 2013
skandál na slovensku

NEMOCNICE LŽOU a manipulují s kartami pacientů! Tady je důkaz

Zdroj: TV Markíza

Ředitel nemocnice přikázal lhát své mluvčí, jak když tiskne, mail omylem poslal do televize. Na Slovensku se množí případy, kdy lékaři zfušují svou práci a pak zametají stopy přepisováním karet pacientů.

Bělení zdravotních dokumentů je protizákonné. To ale slovenským lékařům zjevně nepřekáží. Po skandálu v Nitře se objevila další nemocnice, ve které manipulovali záznamy pacientky. V prvním případě šlo o to, že miminku selhaly ledviny po špatných lécích a lékaři mu honem přepsali kartu. Více ZDE
 

Druhý se týká fakultní nemocnice v Prešově. Paní Katarína, která tam rodila, je přesvědčena , že se tam lékaři pokouší zahladit stopy po nepovedeném porodu, uvedl portál tvnoviny.sk
 

Její syn je zdravý, pro ni se normální život skončil. Od porodu má za sebou osm operací v různých nemocnicích. Rodina je přesvědčená, že v Prešove při porodu i po něm nadělali řadu chyb. Vedení nemocnice to odmítá. Pacientka si tedy vyžádala záznamy a zjistila, že v nich někdo provedl mohutné zásahy.

 

 

Případ paní Kataríny odvysílala televize Markíza Nemocnice manipulaci přiznala, ale vyhnula se otázce o potrestání viníků. Televize tedy napsala znovu mluvčí nemocnice. Namísto pravdivé odpovědi jí ale ředitel nakázal mlčet a později lhát, že byla nemocná či na dovolené.

Ředitel nemocnice poslal omylem mail do televize
Zdroj: TV Markíza
 

 

"Nechceme reagovat a nereagujte nijak prosím, vy se z toho vyvlékněte tak, že jste v pracovní neschopnosti nebo na dovolené, " napsal jí ředitel prešovské nemocnice Radoslav Čuha  v mailu a stiskl odeslat. Jaksi si nevšiml, že adresátem není jeho mluvčí, ale redaktorka TV Markíza.

 

hel TN.cz
Reklama