Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 2. 1. 2012

Obří stávka v Řecku: Nepracují lékaři ani lékárníci

Lékaři státních nemocnic a lékárníci se postarali o první letošní stávku proti vládním reformám v Řecku, které se na nich podepisují snížením výdajů na zdravotnictví.

Informoval o tom v pondělí zpravodajský server BBC.

 

Jejich stávka je ale naplánována na více dní. Lékaři státních nemocnic podle BBC prohlásili, že budou na protest proti změnám poskytováním zdravotní péče léčit až do čtvrtka jen v mimořádných případech.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Stávka v Řecku. Stojí doprava, nefungují úřady

 

Lékárníci se zlobí kvůli vládním plánům na snížení nákladů na léky ve snaze snížit státní výdaje. Podle lékárníků, kteří zastavili práci na 48 hodin, vládní opatření ohrožuje jejich existenci.

 

Mluvčí vlády v pondělí připomněl, že Řecko potřebuje více reforem s cílem splnit podmínky mezinárodní finanční pomoci. Pantelis Kapsis řekl řecké televizi, že vláda národní jednoty pod vedením Lukase Papadimose si nemůže dovolit odkládat úsporná opatření, na nichž se dohodla s Evropskou unií a Mezinárodním měnovým fondem (MMF) v rámci druhého záchranného balíku loni v říjnu.
 

ČTĚTE TAKÉ:

DALŠÍ STÁVKY V ŘECKU! Proti úsporným opatřením

 

Farmaceutická asociace Panhellenic si stěžuje na to, že fondy sociálního zabezpečení dluží svým členům 400 milionů eur a uvedla, že tříprocentní snížení marže na léky by jí ublížilo ještě více.

 

Atény se snaží omezit výdaje na zdravotnictví z 10,6 miliardy eur v roce 2009 na sedm miliard eur v letošním roce.

tn.cz / Mediafax