Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 23.8. 2014 16:57
video

Od smíchu k zoufalství: Dojemná ledová výzva, která lidi rozplakala

ALS
Zdroj: YouTube.com

Video z ledové výzvy Anthonyho Carbajala zaujalo lidi z celého světa mnohem více než polité celebrity. Na videu je nejdřív radostný smích a dobrá nálada, ale pak přijde pláč.

Anthony se na začátku videa objeví v dámských plavkách, polévá se vodou, leží na kapotě auta a má na sobě šortky s nápisem "Polib mou ALS" (ALS je nemoc s názvem amyotrofická laterální skleróza). Vypadá to, jakoby si z celé výzvy dělal legraci. Potom ale přijde šok.

Najednou se profesionální fotograf objeví v záběru jako obyčejný muž. Promlouvá k lidem, aby i oni přispěli na výzkum této závažné choroby. Potom ho přemohou emoce a rozpláče se.

Divákům prozradí, že jeho babička na toto onemocnění zemřela. Později nemoc diagnostikovali i jeho mámě, když byl ještě na vysoké škole. Ví přesně, co ALS dělá s lidmi a jaký je čeká konec. Anthony nyní čelí kruté realitě. Jeho největší noční můra se stala skutečností. Před pěti měsíci zjistil, že zdědil kruté dědictví, nemoc ALS."Nikdo o tom nechce mluvit, nikdo se nechce dívat na depresivního člověka, kterému zbývá 2 až 5 let života," prozrazuje."


"V USA trpí touto nemocí asi 30 tisíc lidí. Mnozí o ní nic nevědí. Nevidím ani žádnou velkou iniciativu ze strany farmaceutických společností, aby investovaly miliardy dolarů na vývoj léku. Protože se to nevyplatí, nestojíme za záchranu," říká smutně ve videu.

"Už teď cítím, že mám slabé ruce. Mám někdy problém nastartovat své auto nebo si zapnout košili. Nakonec nebudu vůbec schopen své ruce používat, nebudu moci ani chodit, mluvit a dýchat bez přístrojů."
 Na závěr dodává: "Toto video je plné emocí. Omlouvám se za moje tlachání a slzy, ale kdybych na sebe vylil kbelík s ledovou vodou, nemyslím si, že bych vás ještě zaujal."

Anthonyho video za pár dní vidělo přes sedm milionů lidí a každý den jich je více a více.
 

ČTĚTE TAKÉ:

A je to tady! Muž podstoupil kyblíkovou výzvu a zemřel

Video: Těmto lidem se ledová výzva nepovedla

Dara a Simona šly do ledové výzvy, podívejte se na video. Issa se na to vykašlal


Tragédie kvůli ledové výzvě: Čtyři hasiče zasáhla elektřina

TN.cz / vem