Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.1. 2015 14:45
kde skončí?

CHYBY SOUDŮ? Případ chlapců odebraných v Norsku má trhliny!

Eva Michaláková a její děti
Zdroj: facebook.com
Eva Michaláková a její děti

Případ Evy Michalákové, které norské soudy odebraly děti kvůli údajnému sexuálnímu zneužívání, má povážlivé trhliny. Podezření, kvůli kterým byly děti rodině Michálákovým odebrány, už vyvrátily lékařské zprávy. Norské úřady na to však neberou zřetel.

Proč byly odebrány děti z rodiny Michálkových? O tom ví své snad jen norské soudy. Podle informací ze spisu k případu, které zveřejnil portál echo24.cz, odebrala sociální služba oba syny kvůli podnětu, který přišel ze školky. Učitelka si totiž měla všimnout, že jeden ze synů má krev ve stolici a prý jí říkal, že mu otec sahal na přirození. Sociálka po tomto okamžitě začala konat, není jasné, jestli si skutečnosti nějak více ověřovala.

 

Lékaři pak při prohlídce přišli na to, že chlapec má krev ve stolici kvůli střevní nemoci. Také měl zánět předkožky, který museli rodiče ošetřovat - odtud tedy sahání na genitálie... Ač lékařské zprávy tyto skutečnosti vyvrátily, respektive uvedly na pravou míru, soudy to v jejich úsilí odebrat české rodině děti, nijak neumírnilo.

 

Podle vyjádřenípěstounů, u kterých teď chlapci jsou, mělo v rodině docházet i k dalším skutečnostem, kvůli kterým by děti mohly být odebrány. Tyto informace jsou ale jen zprostředkované pěstouny nebo úřady - z úst chlapců je nikdo ze zástupců české strany neslyšel. Takže není jasné, jestli něco takového chlapci opravdu řekli. Navíc se v takovýchto situacích děti snaží často zavděčit dospělým a řeknou jim to, co chtějí slyšet, což může být i tento případ.

 

 

Oba synové jsou teď v pěstounské péči a podle posledního rozhodnutí se s nimi smí vidět dvakrát ročně na 15 minut pod dozorem pěstounů. Eva Michaláková, která v Norsku přišla o oba své syny, se ale rozhodně nehodlá vzdát a bude o své děti dál bojovat. O případu vás budeme na TN.cz nadále informovat.

hru TN.cz