Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 17. 9. 2013
Vzali byste to?

Omluva či výsměch? Manželka pedofila nabízí obětem odškodné 20 eur!

Pedofilní vrah Marc Dutroux
Zdroj: isifa.com

Bývalá manželka pedofila Marka Dutrouxe chce rodinám obětí vyplácet odškodnění ve výši 20 eur (zhruba 515 korun) měsíčně. Třiapadesátiletá Michelle Martinová tak chce po více než roce splnit jednu z podmínek svého předčasného propuštění z vězení.

Dutrouxova bývalá manželka a spolupachatelka zločinů byla loni v srpnu podmínečně propuštěna na svobodu po odpykání zhruba 16 let ze třiceti, k nimž byla odsouzena. Hlavní podmínkou jejího propuštění bylo, že musí žít v ústraní a pobývat v klášteře v obci Malonne asi 60 kilometrů jihovýchodně od Bruselu.


List Le Soir dnes s odvoláním na obhájce rodin dvou obětí napsal, že Martinová jim nabídla odškodnění 20 eur měsíčně. Takto malá suma může být podle listu jen symbolickým gestem.


Martinové, Dutrouxovi a jeho dalšímu komplici soud původně uložil vyplacení odškodného ve výši 500 tisíc eur přeživším obětem a až čtvrt milionu eur rodinám zabitých dětí.


Podle Le Soir je nyní Martinová podezřelá z podvodu, protože údajně předstírá insolventnost. Dědictví po své matce, vilu a šperky, údajně přepsala na své děti, aby nemusela uložené kompenzace platit.


Nyní šestapadesátiletý Dutroux dostal v roce 2004 trest doživotního vězení za únos, věznění a sexuální zneužívání šesti dívek, z nichž čtyři zavraždil.


Martinová činy svého manžela kryla a zároveň se na nich podílela. Oběti věznila a dvě osmileté dívky nechala zemřít hlady. S Dutrouxem se rozvedla až při pobytu v žaláři v roce 2003.

tn.cz / ČTK