Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 14. 2. 2012

Opravoval podlahu a našel poklad! Odevzdal ho majiteli

Zlato
Zdroj: Mediafax
Pod podlahou kuchyně se skrývaly tři kilogramy zlatých a stříbrných mincí (ilustrační foto).

Nejen zlaté ručičky, ale také srdce ze zlata má podlahář z Hannoveru. V bytě, kde renovoval podlahu, našel zlatý poklad. Vše poctivě odevzdal správci domu.

Řemeslník renovoval byt po smrti nájemce. Když chtěl strhnout podlahu v kuchyni, objevil pod linem několik plastikových pytlíků.

 

"Nejprve jsem si myslel, že to jsou nějaké odpadky nebo nějaké zapomenuté náhradní díly ke kuchyni," vyprávěl německým mediím osmatřicetiletý podlahář. Pak se však podíval dovnitř a objevil mnoho zlatých a stříbrných mincí. Když dal všechno zlato na váhu, ukázala mu tři kilogramy.

 

"Tolik zlata a stříbra pohromadě jsem ještě neviděl," kroutil hlavou podlahář. Ani na okamžik ho nenapadlo, že by si nález nechal. Vše okamžitě oznámil správcovi domu. "Až později se mě mnoho mých kamarádů zeptalo, proč jsem to vůbec udělal," smál se.

 

Za jeho chování ho majitel bytu pochválil. Firma pak nález předala dědicům zesnulého nájemníka. Zatím není jasné, zda nálezce dostane nálezné, každopádně dědicové si kontakt na něj vyžádali.
 

TN.cz