Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.8. 2013 16:08
hrozná smrt

Neštěstí na dovolené: Otec v Benátkách zachraňoval dcerku (3), ROZDRTILA HO GONDOLA

Gondola
Zdroj: isifa.com
ilustrační foto

Rodinný výlet se proměnil v tragédii. Vodní autobus se srazil s gondolou, otec tří dětí zahynul při pokusu chránit nejmladší dcerku vlastním tělem. Ta skončila v nemocnici s těžkými zraněními.

Mezi turisty, kteří si v sobotu užívali pohled na historické památky z gondoly plující po benátském Canal Grande, byla i rodina německého profesora a soudce Joachima Reinhardta (50). Spolu s manželkou seděl na pohodlné lavičce uprostřed dřevěné loďky, zatímco jejich dva synové a dcerka se uvelebili na přední části, uvedl portál topky.sk.
 

Před slavným mostem Ponte di Riatlo se utvořila kolona vodních autobusů, gondol a motorových člunů, které si navzájem překážely a snažily se navzájem vyhnout. V té chvíli vodní autobus plující v protisměru vrazil do gondoly s německou rodinou a ještě asi 20 metrů ji táhl s sebou, přičemž celá posádka gondoly skončila ve vodě.
 

Podle informací novin Il Gazzettino německý profesor Reinhardt zahynul, když se pokoušel vlastním tělem uchránit tříletou dcerku před lodí, která se na ně vyřítila. Zůstal zaklíněný mezi molem a gondolou a ta ho rozdrtila.

 

 

Tříletá holčička s těžkými zraněními obličeje skončila v nemocnici v Padově, kde nyní bojuje o život. Její matka i dva bratři se naštěstí při havárii nezranili, ale psychicky se zhroutili.
 

Tragédie rozhněvala šéfa svazu gondoliér v Benátkách, který dlouhodobě kritizuje příliš hustý provoz na Canal Grande. "Často říkáme, že provoz je moc hustý, ale doteď nás nikdo neposlouchal," rozhořčuje se Aldo Rato. V neděli na počest nebohého německého profesora po Canal Grande v tichosti přeplulo asi 40 gondol.

 

ČTĚTE TAKÉ:

V jaké zemi hrozí Čechům nejčastěji smrt?
 

hel TN.cz