Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 9. 5. 2011

Palestinci prý souhlasí s propuštěním izraelského vojáka Šalita

Egypťané se snaží přesvědčit Hamas, aby před nadcházejícími palestinskými volbami propustil izraelského vojáka Gilada Šalita a získal si tak sympatie Palestinců. Jak informuje katarská televize Al-Džazíra, Hamas s egyptským návrhem v zásadě souhlasí.

Izraelský deník Haaretz v pondělí získal od egyptských diplomatů potvrzení, že se skutečně snaží s Hamasem ohledně propuštění Šalita vyjednávat. K žádným rozhovorům o této věci mezi Egypťany a Palestinci prozatím prý ale nedošlo.

 

Egypťané chtějí dle izraelského deníku Palestince přesvědčit, že výměnou za Šalita by Izraelci propustili mnoho palestinských vězňů a Hamas by tak získal sympatie Palestinců před nadcházejícími volbami.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Izrael propustí výměnou za vojáka Šalita tisíc Palestinců

 

Izraelského desátníka unesli 25. června 2006 palestinští ozbrojenci, kteří zaútočili na izraelské stanoviště u hranic s pásmem Gazy. Dva izraelské vojáky zabili a třetího, tehdy devatenáctiletého Gilada, vzali do zajetí.

 

Po Šalitovi se po únosu slehla zem. Hamas zveřejnil několik audionahrávek s jeho hlasem a dopisy, které napsal. Předpokládá se, že ozbrojenci izraelského vojáka zadržují na území pásma Gazy.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax