Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 11. 9. 2010

Pastor Jones přijel do New Yorku na setkání s imámem. Muslim se s ním nesetká

Floridský pastor Terry Jones, který plánoval na výročí atentátů 11. září pálit korán, přiletěl do New Yorku za tamějším imámem Feisalem Abdulem Raufem. Muslimský duchovní se s ním však sejít neplánuje.

"Rozhodli jsme se zrušit pálení koránu," potvrdil Jones v ranní show "Today" televizní stanice NBC. "Korán nebudeme pálit dnes ani nikdy jindy," vyloučil pastor, že by k pálení koránu mohlo dojít později.

 

Jones rovněž připustil, že do New Yorku přiletěl se záměrem setkat se s imámem Raufem. Ten však schůzku s pastorem odmítl.

 

ČTĚTE TAKÉ:
Pastor Jones potvrdil, že korán pálit nebude

Při protestech proti pálení koránu zastřelen před základnou NATO v Afghánistánu člověk
 

Setkání imáma Raufa s pastorem Jonesem měl dojednat floridský imám Mohammad Musri, ten ale řekl, že slibu o setkání s Raufem nedosáhl a bude se nadále pokoušet.

 

Imám Rauf stojí za projektem muslimského centra s mešitou na jihu newyorského ostrova Manhattanu, jen dva bloky od místa nazývaného Ground Zero, kde do 11. září 2001 stály věže Dvojčat.

 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TELEVIZE NOVA O PASTROVI, KTERÝ CHTĚL PÁLIT KORÁN:

 

Musri popřel také Jonesovo tvrzení, že slíbil vyjednat přesunutí výstavby mešity na jiné místo, než je Ground Zero. „Řekl jsem mu to jasně, nemám žádnou moc nad tím projektem v New Yorku. Jsem jen prostředník. Slíbil jsem sjednat schůzku a vzít jej s sebou, zaplatit za to, ale nezaručil jsem, že mohu dosáhnout přesunutí mešity. To není moje rozhodnutí,“ řekl Musri.

 

Podle Musriho je Jones „v hloubi velmi dobrý člověk“, který se dostal do složité situace, z níž se těžko ustupuje, a proto souhlasil, že jej do New Yorku doprovodí a pomůže tak uvolnit napětí.

 

Pastorův přítel a mluvčí, kontroverzní kazatel Kilari Anand Paul, oznámil, že Jonesovi osobně koupil lístek na páteční noční let do New Yorku. Pastor se dle Paulových slov dokázal nenápadně vyplížit ze sídla své sekty Dove World Outreach Center v Gainesville na Floridě, které již několik dní obléhají novináři. Proto si jeho odchodu reportéři nevšimli.

 

Jones ve čtvrtek odvolal svůj plán pálit v sobotu výtisky koránu. Zdůvodnil to tím, že mu muslimští duchovní slíbili zvolit jinou lokaci pro svou mešitu.

 

Mediafax
Reklama