Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 27. 7. 2010

Pili domácí alkohol. V Keni se otrávilo 17 lidí

Nejméně 17 lidí zemřelo v Keni po požití jedovatého, podomácku vyrobeného alkoholu. Desítky dalších lidí po požití nápoje, obsahujícího zřejmě metanol, osleply, napsal s odvoláním na místní policii zpravodajský server BBC News.

Hromadná otrava se odehrála v největším keňském slumu Kibera v hlavním městě Nairobi. Mnohé z obětí byly nalezeny mrtvé ve svých chatrčích; některé byly ještě převezeny do nemocnice, ale ani tam se je nepodařilo zachránit. Počet obětí může ještě stoupat.

 

ČTĚTE TAKÉ:

V Uherském Ostrohu se mladá dívka přiotrávila alkoholem


Žena, která smrtící nápoj vyrobila, už byla zadržena, uvedla policie. Vzorky kořalky se nyní testují; vyšetřovatelé se snaží zjistit, zda se jedovaté složky do nápoje dostaly omylem, anebo zda tam byly přidány záměrně ve snaze zvýšit účinnost pálenky.

Úmrtí spojená s konzumací podomácku vyráběného alkoholu jsou v Keni častá a ročně jich policie zaznamená několik set. Většina lidí v Keni je příliš chudá, aby si mohla koupit legálně vyráběný alkohol, a proto je domácí pálenka známá jako "chagaa" pro tisíce z nich jedinou dostupnou alternativou.

tn.cz / ČTK