Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.10. 2013 11:09
kolaps za letu

DRAMA na letišti: Pilot zkolaboval, s letadlem přistál nezkušený pasažér

Cessna
Zdroj: oficiální zdroj

Na tento let pasažér z Británie jen tak nezapomene. Místo, aby se kochal výhledem z malého letadla, musel zachraňovat život sobě i pilotovi, který během letu zkolaboval. Ač na čtvrtý pokus, se strojem překvapivě přistál.

Dramatické přistání zažil personál letiště Humberside v severní Anglii. Pilotovi se během letu udělalo zle a zkolaboval. Jediný cestující na palubě musel vzít vše do svých rukou a s malým letadlem přistát. A to neměl jako pilot žádné zkušenosti.

 

Cestujícího navigovali dva letečtí instruktoři. Letadlu navíc nešla světla, takže přistávací manévr prováděl poslepu. "Neznal dispozice letadla a nesvítila mu světla, takže letěl naslepo. Myslím, že už jednou předtím letěl jako pasažér, ale nikdy nepilotoval," řekl pro BBC instruktor Roy Murray.

 

Přistání bylo skutečně dramatické. Jak uvedl svědek, o ranvej letadlo několikrát škrtlo, až létaly jiskry. Nejspíš tím, že vrtule zavadila o zem. Pak se letadlo narovnalo a zastavilo. "Pokud by s ním nikdo nemluvil, tak by se zřejmě prostě zřítil a tím by to skončilo," řekl Murray.
 

ana TN.cz

Diskuze

10.10. | 07:24 undatra
0
Náhlasit nevhodný komentář
Nie , som iba undatra, na Brúsa nemam.
9.10. | 21:18 Milan Valko
1
Náhlasit nevhodný komentář
undatra neskrývaj sa. Aj tak viem že si Bruce Willis.:-o, :-o,:-o,:-o,
9.10. | 17:07 undatra
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Stačí být technicky na výši , nezpanikařit a dokáže to každý . I já bych si poradil třeba i s vrtulníkem nebo ponorkou či s Boeningem.