Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.5. 2013 13:41
zoufalý čin

Pohřběte nás společně, napsala matka, která zabila své tři děti

Maminky a děti
Zdroj: Mediafax
Matka s dětmi (ilustrační foto)

Matka (23) zabila své tři děti a poté sama spáchala sebevraždu. Rodina teď přemýšlí, za splní její poslední přání. Pohřbít je společně, "aby na ně dávala pozor".

Fiona Andersonová (23) čekala čtvrté dítě, když se odhodlala k strašlivému činu. Zabila své tři děti, a poté sama spáchala sebevraždu.


Děti Levina (3), Addy (2) a Kyden (11 měsíců) ležely mrtvé v jejich domě v Suffolku. Příčinu smrti stále vyšetřují. Matku našli v několikapatrovém parkovišti, kde spáchala skokem ze střechy sebevraždu. Utrpěla smrtelná poranění hlavy, informoval Daily Mail.


Ještě před tím napsala na zeď poslední vzkaz: "Položila jsem je do postýlky s jejich medvídky. Objímaly je, zatímco spaly. Vypadaly tak klidně a šťastně. Pohřběte nás společně, miluji je a budu je ochraňovat."


Její poslední přání ale rozděluje rodinu. Otec dětí Craig McLelland už několikrát řekl, že si nepřeje, aby byla pohřbená s dětmi. Její rodiče ho však prosí, aby změnil názor. "Musíme pochopit, že to nebyla Fiona. Ona by nikdy neudělala nic, co by ublížilo jejím dětem. Takže ať se stalo cokoliv, Fiona věřila, že to co dělá, je správné. Fiona se o děti starala a chce s nimi stále být a opatrovat je. Každý to musí pochopit," řekl její otec Craig McLelland.

 


"Zbožňovala děti, byly pro ní všechno," dodala její matka, která tomu nemohla v první chvíli uvěřit. "Takové věci se prostě nedějí."


Za jejím jednání stojí pravděpodobně psychická porucha. Od mládí trpěla depresemi a její stav se možná ještě zhoršil, když se nedávno rozešla s přítelem a otcem jejich dětí. Na Facebooku psala zprávy jako "Nikdo nás nechce. Nikdo nám nepomůže". Pomoc hledala i u sociálních pracovnic, které jí však chtěli děti vzít.

 

tn.cz / anš