Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 2. 3. 2012

Policejní razie u německého exprezidenta! Zabavili mu počítač

Policie prohledala v pátek večer dům bývalého německého prezidenta Christiana Wulffa, informuje stanice Deutsche Welle. Domovní prohlídka byla součástí jeho vyšetřování.

Wulff je podezřelý, že ještě jako dolnosaský premiér zneužil své postavení.

 

Dům bývalého německého prezidenta na předměstí Hannoveru prohledalo pod dohledem prokurátora pět policistů. Zabavili počítač a "další položky".

 

"Pan Wulff byl vstřícný, spolupracoval," řekl mluvčí prokuratury.

 

Dvaapadesátiletý křesťanský demokrat rezignoval na prezidentství 17. února poté, co dolnosaský prokurátor vyzval německý parlament, aby ho zbavil imunity.

 

PSALI JSME:

Německému prezidentovi zlomily vaz čachry s daněmi, REZIGNOVAL

 

Wulff, který byl v prezidentském paláci od července 2010, si jako premiér Dolního Saska půjčil 500 tisíc eur (12,5 milionů korun) na byt od manželky podnikatele Egona Geerkense. Bylo to pět měsíců před tím, než ho poslanci zvolili za prezidenta. Půjčku však tehdy nevykázal v daňovém přiznání pro dolnosaský parlament.

 

Exprezident navíc v té době za výhodných podmínek získal vůz české automobilky Škoda Yeti. Wulff tehdy působil jako zástupce Dolního Saska v dozorčí radě koncernu Volkswagen, jemuž mladoboleslavský podnik patří. Týdeník Der Spiegel napsal, že Wulff si v roce 2010 pořídil Yeti na leasing. Měsíční splátky byly zvýšeny o procento, běžná přirážka přitom byla 1,5 procenta. Wulff tak za rok ušetřil 1200 eur (30 000 korun).

tn.cz / Mediafax