Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

Pro koho jsou elektrokola?

Publikováno 25. 2. 2013
kanibal v uniformě

Policista plánoval únosy žen a chtěl je sníst. Udala ho manželka

Vražda - ilustrační obrázek
Zdroj: Thinkstockphotos
Vražda - ilustrační obrázek

Policista, který plánoval únosy žen, aby je pak mohl sníst, stane dnes před americkým soudem. Chce porotěš vysvětlit, že šlo jen o nevinné fantazírování.

Před soudem v New Yorku dnes stane policista Gilbert Valle obviněný z plánování únosů žen, které hodlal údajně potom jíst. Před porotou chce ale dokázat, že šlo o pouhé fantazie - a vynést na světlo online subkulturu lidí, kteří na síti sdílejí násilné sexuální fantazie, napsala agentura Reuters. Dnes budou v jeho případě proneseny úvodní řeči.

 

Muže ve věku 28 let zatkli vloni v říjnu agenti Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI). Byl obviněn a hrozí mu doživotní vězení. Státní agenty na Vallea upozornila jeho odloučená manželka.

 

 

V jeho počítači policie nalezla soubor, který obsahoval nejméně sto jmen a fotografií žen, u některých byla i adresa a popis. Některé informace o vyhlédnutých obětech získával v policejní databázi. Valle je údajně sledoval v práci i doma.

 

Jednou ze zamýšlených obětí měla být i osmnáctiletá studentka, o které se bývalý policista na síti vyjádřil, že "by se mu akorát vešla do trouby".

 

Soudní psychiatr označil jeho fantazie za zvrhlé, nemá prý ale sklony k násilí. To prosazuje i jeho obhájkyně Jullie Gattová. Valle podle ní na internetu jen konverzoval s lidmi s podobnými fantaziemi a úchylkami.

 

 

Obviněný byl i muž z New Jersey, který údajně s Vallem plánoval únos a znásilnění ženy z Manhattanu. I tento čekatel na soud tvrdí, že neměl v úmyslu někomu vážně ublížit.

 

Jako svědectví obhajoby má být v budoucnu ve Valleově případu porotě představeno video s výpovědí jistého Moskvana, který rozběhl sociální síť pro lidi s podobnými sexuálními úchylkami. Síť má 38.000 členů, kteří mohou své netradiční choutky sdílet, a podmínku, že fantazírovat je možné jen bez reálného násilí.

 

Před několika lety se ve světě nechvalně proslavil Němec Armin Meiwes, takzvaný kanibal z Rottenburgu. V roce 2006 byl tento muž odsouzen na doživotí za to, že o pět let dříve jistému inženýrovi z Berlína uřízl penis, pak muže zabil a částečně snědl.
 

tn.cz / ČTK